Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatást kapok, ha...

Milyen támogatást kapok, ha még nem dolgoztam és úgy jön a baba?

Figyelt kérdés
érdemesebb lenne pár hónapot dolgozni,úgy több pénz kapnék?
2008. júl. 15. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha legalább 4 alkalommal megjelensz tanácsadáson, akkor GYES-t mindenképpen kapsz.

A GYED-hez (ami lényegesen magasabb összeg) kell 180 nap munkaviszony.

Kérdezz rá a területileg illetékes TB-nél az a biztos.

2008. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alanyi jogon jár az egyszeri anyasági (kb. 62000 Ft) támogatás és a GYES. A GYEDhez és TGYÁShoz 180 nap munkaviszony kell, hogy meglegyen.
2008. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egyszeri anyasági támogatást kapod, és a GYES-t, mert az alanyi jogon jár, illetve a családi pótlékot. És az önkormányzatnál lehet érdeklődni segélyek iránt, ha erre rászorultok. Az apuka kapja a családi adókedvezményt, ha neki van bejelentett munkahelye.
2008. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Családi kedvezmény csak 3 gyermek után jár!!!!
2008. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha előtte egyetemre/főiskolára jártál, úgy tudom 0 fizetett munkanappal is van esélyed gyedre, tgyásra is, de csak minimálisra. Beleszámít a 180 nap biztosítási időbe. Idén fogsz szülni? Mert ez csak 2008. jan 1. óta van így, hogy jövő évtől mi lesz, nem tudni. De a legbiztosabb, ha megkérdezed a területileg illetékes egészségpénztárat. Az OEP honlapján és a MÁK honlapján utánanézhetsz, de az nem személyreszabott, mert sok egyedi tényező is nehezíthet, könnyíthet az ügyintézésen.
2008. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem,még csak tervezzük a babát,csak tudni szerettem volna,érdemesebb-e elmenni dolgozni vagy elég a suli. köszi a válaszokat
2008. júl. 15. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki államilag támogatott nappali tagozaton tanul főiskolán vagy egyetemen legalább egy éve, az a jelenleg érvényes minimálbér kétszeresének 70%-át kapja meg gyedként.Ez elég jó, szerintem jobb mintha dolgoznál. Én is így csinálom most. 31 hetes kismama
2008. júl. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!