Mindenkinek kell sárgatest hormont szednie, akinek volt már vetélése?
Nekem márciusban volt egy műszeres befejezésem, szívleállás miatt (9.hét).
Akkor a műtétet végző orvos azt mondta, hogy a következő terhességnél kell majd szednem.
Most 6 hetes vagyok, a dokim viszont meg sem említette a lehetőséget. Csak annyit mondott, hogy egy vetélés még nem számít.
De engem ez nagyon zavar, nem tudom, mi lenne a jó!
Nem kellene a biztonság kedvéért mégis felírnia?
Szia!
A 2. vetélésemnél szedtem az utrogestan(sárgatest hormon)és sajnos így is bekövetkezett hogy nem fejlődött az embryo a petezsákban. Amikor áprilisban ismét teherbe estem, akkor a dokim nem írta fel a gyógyszert, és most nincs semmi probléma, már a 14. héten vagyok.Szóval szerintem a dokid tudja hogy mit kell tenni, és a lényeg hogy ne parázz, és szedjél folsavat meg vitaminokat.Esetleg ha nagyon aggódsz, akkor kérjed ki más doki véleményét is!
Boldog babavárást!
14 hetes kismami
Általában igen! Az embrió korai időszakban történő elhalásában az esetek döntő többségében az alacsony sárgatesthormon szintje a felelős, ezért a következő terhességnél gyógyszeresen pótolják.
Nekem is volt mised.ab-m a következő terhességnél Duphastont kaptam, egészséges kisfiam született.
Nekem is volt már egy vetélésem, de nekem még csak nem is említettek hasonlót sem.
Egyedül a vasat kell szednem a terhesvitamin mellett, és magamtól kezdtem el 2 naponta plussz kálcium pezsgőtablettát inni.
18 hetes kismami
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!