Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is volt így? A 15. dik...

Más is volt így? A 15. dik hétben vagyok, a babával minden rendben, a mérleg viszont azt mutatja, h -2 kg

Figyelt kérdés
Nem lehet ez baj? Más is volt igy? hogy az elején nem hizott? Nem hányok, mindent rendesen eszek, fehér kenyeret is, cukrosabb dolgokat is... Mivel anyósnal van csak mérleg ezért ott mértem magam tegnap, amikor meghallotta, hogy a páromank, mondom, h 2 kg fogytam elborzadt rajta, hogy még fogyok is és a terhesség sem látszik...
2013. dec. 14. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, sokaknál előfordul a fogyás, ne félj, majd visszajön, én 21 hkm vagyok és 4 kg-t fogytam. No para..:)
2013. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen súlyról indultál. Ha volt rajtad súlyfelesleg, akkor az egyrészt takarja a pocakot, másrészt kevésbé jellemző a terhességi súlygyarapodás.
2013. dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondok cifrábbat:

Szerdán töltöttem a 32.hetet es a vedonom 4 különböző merlegen mert le. Mindegyik ugyanazt mutatta: 8 kilót fogytam egy hónap alatt.

Ezutan irany az orvosom, ahol uh ezerrel, a lányommal minden oké. Egészséges, mérete, súlya korához kepest tokeletes.

Masodik gyerkőc, akivel eddig -4 kilót sikerult "felszednem". Arrol nem beszelve, hogy első lányommal 33 kilót hozzam. Igy van mibol táplálkoznia Ketteskenek.

Semmivel sem eszem tobbet, se kevesebbet. Sot, máshogy sem, mint Egyeskevel.

2013. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
64 kg vagyok most, kis tulsuly volt, mármint olyan atlagos testalkat, a terhesség elött sem volt kockahasam :)
2013. dec. 14. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Túlsúly esetén gyakori a fogyás.


Nagy hízás annál szokott előfordulni, aki nagyon vékony, vagy nagy mértékű fogyása volt a terhességet megelőző években.


A normál testalkatnál 10-12 kg a teljes súlygyarapodás, a túlysúlyosoknál pedig gyakran fogyás történik.


A súlygyarapodás pedig ugye nem mindegy, hogy a "hasi" régiónak szól (tehát magzat, magzatvíz, méhlepény, méh, stb), vagy egyszerű testzsír. Ideális esetben a testzsírtöbbletnek nem kellene 1-2 kg-nál többnek lennie terhesség alatt.

Emiatt rettentő félrevezető a "hízás" szó használata terhesség esetén.

2013. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!