Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismama vagyok. A...

Tomiszive kérdése:

33 hetes kismama vagyok. A koronám alatt be van gyulladva a fogam. Már a gyógyszer se hat. Kamillával öblögetek, de napról-napra jobban fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
félek fogászatra menni....szerintem amíg gyulladásba van úgyse csinálnak a fogammal semmit se....

2013. dec. 5. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig menj fogászatra! A félelemtől még senki nem gyógyult meg.

Arról nem is beszélve, hogy a kezeletlen foggyulladástól nagyon könnyen csonthártyagyulladást lehet kapni.

Mivel nem vagy orvos, így nem tudhatod, hogy mit fog majd vele csinálni, de biztos nem hagyja kezeletlenül. Lehet kapsz rá egyenlőre gyulladáscsökkentőt.

Amúgy én benne vagyok a fogászosdiban, csak nekem ínygyulladásom van/volt.

Bátorság!:)

2013. dec. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Addig, amíg gyulladt, valóban nem nagyon szoktak hozzányúlni, de van olyan antibiotikum, amit terhesen is lehet szedni, azt írhatnak fel, hogy hamarabb elmúljon a gyulladás.

Szerintem menj el, és ha esetleg hozzá akarnak nyúlni, még mindig mondhatod, hogy nem engeded.

2013. dec. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is fogorvos. Ha nem is nagyon nyúlnak hozzá legalább kitisztogatják. Meg inkább most valami gyógyszer pár napig, mint egy elhúzódó kórság. Biztos vigyázni fognak rád. (Nekem 39. hetesen esett ki egy tömésem, rohantam megcsináltatni, nehogy előbb megszüljek, ki tudja mikor érek oda szülés után. A doktornő teljesen kész volt, mikor meglátta a hasamat. Úgy bántak velem, mint egy hímestojással.)
2013. dec. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, valóban nem nyulnak hozzá csak ha nagyon nagy a baj, amikor az antibiotikum kúra sem hat már.

Nagyobb bajt csinál ha gyulladásban van és terhes vagy mintha kitisztitják.

Én nemrég voltam a fogorvosnál hogy a koronás fogam melegre feszít, pedig ki van idegelve.

Terhesség előtt lett pont korona rakva rá.

Aztmondta szülés után megröngenezi addig nem is nyul hozzá, csak ha nagyon nagy a baj, ha begyullad vagy fáj, akkor antibiotikum és ha az sem segit akkor kell vele valamit kezdeni, mert árthat a babának.(csonthártyagyulladásrol meg nem is tudom még miről beszélt)

Végső esetben szájsebészet, ott le se kell venni a koronát megtudják ugy csinálni.

Hát inkább fogorvos most mint késöbb szülés előtt szájsebészet.

Már nem sok van hátra, lehet a gyógyszer segiteni fog.

2013. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!