Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyed, gyes? Tanácstalan vagyok.

Picihasim kérdése:

Gyed, gyes? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Összesen 8 hónapot töltöttem munkaviszonyba + 3 hónapot és 4 napot voltam munkanélkülin, ami, most járt le. Tehát 180 napot minimum biztosítva voltam. Márciusban fogok szülni, és nem tudom, hogy kapok-e gyedet vagy csak az alap gyes jár ilyenkor? A családi pótlék jár meg a gyermekágyi segély. De azon kívül nem tudom, hogy mire számíthatok.
2009. nov. 21. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:

a gyerekagyi segely az a gyes

Csaladit kapsz es vagy gyest vagy gyedet. A munkahelyeden a konyvelot kerdezd meg!

2009. nov. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Munkaviszony nélkül csak gyes fog járni. Tgyáshoz és később a gyedhez a legalább 180 napos munkaviszonyon kívül a szülés időpontjában biztosítottnak kell/ene lenned.
2009. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A Gyes és a gyermekágyi segély nem ugyanaz. A Gyermekágyi segély szlés után 168 napig jár. Feltételei ugyanazok mint a Gyed-nek. Ha jár a TGYÁS és ezt biztosra tudod akkor a Gyed-nek is járnia kell.

2009. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha szülést megelőzően azt hiszem 42 nappal szűnik meg a biztosításod, akkor t-gyást még kaphatsz, de ha a szülés időpontjában nem vagy biztosított, akkor gyedet nem.


Tehát, ha most járt le a munkanélkülid és csak márciusban szülsz, akkor egyszeri anyasági, családi, gyes az első hónapban, minden további hónapban gyes és családi.

2009. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak azt nem értem, hogy akkor ez a 180 nap mire jó. Mivel nekem is megvan, és csak alanyi jogon jár az összeg, mintha nem is dolgoztam volna soha. Sajnos elveszítettem a munkámat. Mi értelme van ennek így?
2009. nov. 21. 22:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kérdésed! Valamit ki kellett találni ami alapján korlátokhoz kötik. A lényeg az, hogy próbálj meg arra az időre, amikor szülni fogsz illetve előtte hetekben vhova bejelenteni magadat és fizetni a járulékos ktg-et az illetőnek. Akkor járni fog a GYED is nem csak GYES!
2009. nov. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1.: menj be az OEP-be , ott megmondják pontosan!

2.: jogiforum.hu , jogászok tudnak tanácsot adni a kérdésedre, én is tőlük kaptam!

3.: kiváltod a vállalkozóit, fizeted a TB-d és jogosult leszel

4.: bejelentetni magad veszélyes, mert az OEP és REP rá van állva a "szívességi bejelentésekre". Ellenőrizni fognak ha bejelenteted magad, és ha bebizonyítják hogy nem dolgozol akkor semmit nem kapsz. Ez nem vicc!!

5.: semmiképp ne hagyd veszni a GYED-et, vmit találj ki gyorsan!


Tényleg csak úgy kapsz TGYÁS-t , GYED-et, ha a szülés (GYED) vagy a szülés előtti 42 nap (TGYÁS) biztosított vagy. A munkanélküli is beleszámít, az is biztosítási jogviszony.


Értek hozzá, ha gondolod privi!

De a jogiforum tényleg jó!


Üdv :)

2009. nov. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:):)
2009. nov. 22. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak egyet tudok érteni az utolsó hozzászólóval. + Nem nagyon értem, hogy miért nem szakembereknek teszitek fel ezeket a kérdéseket, ezek nagyon komoly dolgok, több évi ellátásotok múlhat néha egy-egy helyes lépésen. 4 sornyi infóból meg nem tudnak itt olyanok segíteni akik értenek hozzá. Én is értek hozzá, de itt nem merek tanácsot adni, mert annyi mindenen múlik egy ellátás. Tényleg érdemes bemenni az oep-hez, elvinni az összes erre vonatkozó papírodat. Segítenek hidd el! (-:
2009. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!