Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan lehet észre venni, ha...

Honnan lehet észre venni, ha elkezd levállni a placenta?

Figyelt kérdés
20 hetes terhes vagyok, a placenta 3 hete még elérte a méhszájat, azóta szerencsére feljebb ment 2,7cm-re van most a méhszájtól. Amikor látta az uh-os doki, hogy hozzáér, azt mondta, ilyenkor jobban kell vigyázni, hogy le ne válljon, de mik a tünetei annak?
2008. júl. 9. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

vérzés, görcsök. lepényleválásnál nem sok esély van már, olyankor beindul a szülés, és elhal a magzat is.

Nekem is mellső falon van, nagyon figyelj oda hogy ne emelj, ne ülj sokat, mert ránehezedik a babó, szexxel nagyon óvatosan, vagy egyáltalán ne stb. nem lesz baj, én most vagyok 23 hetes és nagyon jól birom. Érzed azt ha vmi megerőltető és azt ne is csináld. Bármilyen görcs vagy vérzés fellép azonnal hivd a dokidat.

További boldog babavárást. És vigyázz magatokra.

2008. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt részleges placentaleválásom, de nekem nem a méhszájnál tapadt, egy bevérzés okozta. Hirtelen begörcsöltem, következő percben már nagyon erős vérzésem volt, berohantunk a kórházba és kiderült, hogy a placentám fele levált. Ez 12 hetesen történt velem, szerencsére a baba megmaradt, de a következő 6 hetet szinte teljesen ágyban kellett töltenem, elméletileg már a nagy veszély elmúlt, úgyhogy most ismét mozoghatok, dolgozhatok, de mindent csak nagyon finoman.

Én egyébként elméletileg hirtelen mozdultam, hajoltam, nyújtózkodtam, vagy emeltem valamit, úgyhogy ezekkel mindenképpen nagyon vigyázz!

2008. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!