Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a sorrend az orvosjárásban?...

Mi a sorrend az orvosjárásban? Már voltam vér és vizeletvizsgálaton és EKG-n. Most ki jön? A háziorvos, hogy értékelje a leleteimet, vagy a védőnő, hogy megkapjam a kiskönyvet?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond!
2008. júl. 9. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, én kaptam egy ilyen tájékoztatott, és azon levan írva mi következik.1.Védőnő: Vér, vízelet, vércukor, VDRL, vércsoport+RH, ellenanyag.2.EKG 3.Háziorvos: kész labor leletekkel, mert csak így rögzíthet, és beírja a terhesondozási kiskönyvbe 4.Fogászat 5.Genetika: csak 35 éves kortól. Ezzek közt meg a terhesgondozások, és nőgyógyászati ellenőrzések. Le van osztva nálam, melyik héten mit csinál a nődokim: 12 hét: UH első genetikai szűrés, 17 hét:AFP és HBsAg szűrés 18-19 hét: UH.2.genetiki szűrés a AFP vizsgálat birtokában! 24-28 hét: Labor: terheléses vércukor 30 hét: genetikai UH szűrés 34-36 hét: lLabor controll: vérkép, vizelet stb. 36-37: hüvelyváladék tenyészet majd CTG vizsgálat: 37-38héten heti 1x és 39-40héten heti 2x. 28 nappal a szülés várható ideje előtt megkezdhető a szülési szabadság. Hát ennyi van nekem leírva, én még csak a laborok előtt állok, tehát a legelején vagyok. 6 hetes pocakos
2008. júl. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legjobb, hogy az országban mindenhol másképp történik. Amikor tudomást szereztem a pirinyóról, elmentem a szakdokimhoz, ő részletesen elmondta a terhességi vizsgálatok és gondozás meneteét, adott egy naptárat, amiben én is nyomon követhetem, hogy melyik héten mi vár rám. Ő intéz mindent, nekem csak meg kell jelennem nála és azokon a helyeken, ahova el kell küldenie.

A körzeti orvosom csak a táppénzes papírjaimat adja ki, de persze, ha gondom lenne, hozzá is fordulhatnék.

Felénk a védőnőnél 12 hetes korig kell megjeleni az első vizitre, a kiskönyvért. Egerben.

23 hetes pocakos

2008. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: sztem keress egy szakorvost, aki neked is elmondja a vizsgálatok menetét, felétek mi szokás, mikor! Szerintem ez lenne a tuti biztos!

Boldog babavárást!

2008. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Már kezdek megvilágosodni. :) Vicces volt, hogy minden doki a másikra hárított és küldött.
2008. júl. 9. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!