Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik babámat várom,17...

Harmadik babámat várom,17 hetes vagyok. Hetek óta érzem a mozgását, de csak ritkán, néha napokig semmi. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint minden nap éreznem kellene a mozgást.
2008. júl. 6. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

én ugyanígy vagyok, de ha nagyon figyelek néha azt is érzem amit egyébként figyelmetlenség miatt nem,pedig nekem az első baba. Nem hinném hogy kötelezően érezned kéne,ez általánosítás, hogy aki már volt terhes az előbb érzi,mert tudja mit kell eszrevenni.

Nem kell aggódnod , többnyire a 19-20 hét körül válik olyan intenzívvé a mozgás,hogy érzes majd mindennap.Sok okalehet, hogy nem érzed és nem feltétlenülproblémára utal. Lehet hogy vastagabb a hasfalad és gyengébb, esetleg a két előző terhesség hatásaképpen kicsit érzéketlenebbek az idegek.

Az is lehet, hogy a bélmozgásod, vagy puffadtságod nehezíti az érzékelést, nálam az utóbbi előfordul...

látni pedig csak 2 szer láttama mozgást,debelülsokszor kopog valami..ekkor gondolom,hogy ő lehet és nem a beleim,mert azokatmár ismerem..remélem rendben vagytok és egy hét múlva már jobban tudsz koncentrálni a mozgásokra...

A 18. heti uh pedig közel van ott mindent látni fogsz.

Egy másik 17 hetes kismami.

2008. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na ez jó. Mármint amit a dokid mondott. Én nem érzem a babót, pedig elmúltam 19 hetes. Az én orvosom azt mondta, hogy mert izmos a hasfalam, nem hájas, 48 kilóról indultam, most vagyok 52, és a méhlepény elől tapad, ezért fogom később érezni, és amúgy sem higyem el, hogy ilyenkor már minden nap kellene éreznem, hisz nagy helye van babszinak, úgyhogy mozoghat kedvére. Amúgy kb 200 grammos, ne várjam, hogy kirúgja a hasamat. Türelem, nincs semmi baj, pár hét és érezni fogjuk mi is.
2008. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! NEM!!!!

Szintén a harmadik babust várom és én is ezen agyalogtam, hogy most itt megkérdezzem, vagy sem. Csak vártam és vártam. A 18. héten elkezdtem érezni, de csak 2-3 naponta rugott egyett a lelkem, aztán semmi. Mostmár 21 hetes terhes vagyok és naponta 2x-3x érzem a babám mozgását. Most nyugodtam csak meg. Szerintem a hasamon van egy kis háj, ami az előző két lurkó után maradt és azért nem éreztem meg őt előbb.

Szerintem ne aggódj, meglátod, pár hét és csak úgy ficánkolni fog odabent, hogy te is érezni fogod.

Egyébként én azért idegeskedtem rajta sokat, mert a fiammal az első rugásokat már 18 hetesen, a lányommal pedig 19 hetes terhesen már éreztem. Hát most egy kicsit később.

A legjobbakat!

21 hetes kismami

2008. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!