Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhesen normális az...

5 hetes terhesen normális az erős hasfájás?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm 5 hetes terhes, napi 3x2 kúpot kell bevennie(valamilyen hormon, volt már 2 vetélése). Mondta hogy 2 hét múlva kapott időpontot orvoshoz, és a gyógyszer miatt fáj a hasa. Kérdezgettem, az orvos nem mondta neki hogy ettől fájhat. Nem is akarta megkérdezni a dokit, de mondtam neki hogy szerintem nem normális az erős hasfájás. Ezzel persze nagyon megijesztettem, holnap beszél az orvossal. Szerintetek tényleg a kúptól fáj? Járt már így valaki? Nagyon szeretném ha ez a baba összejönne nekik.
2013. okt. 14. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
normális. sok nőnek van erös menstruációs görcse a korai terhességi szakaszban. Amig nem vérzik addig valószinüleg nincs gond. A kúp amit kap az progeszteron pótlás ez segiti megtartani a aterhességet. Nem ettől fáj neki az biztos. A kismamák 90%-a észlel komoly görcsöket amin persze jól megijednek de ez teljesen normális jelenség. Szedjen Mg-ot attól el fog mulni de lehet akár o-spat is szednie. Jó lenne ha nem ijeszkógetnéd föleg két vetélés után, nem ezen fog mulni hogy megmarad-e. A hormonpótlásnál többet amit már kap, nem tudnak többet tenni az orvosk sem. Inkább próbáld meg mondogatni neki hogy most nem lesz semmi baj, ne ijesztgesd még te főleg ugy hogy foggalmad sincs róla hogy mi a normális és mi nem az. Elhiszem hogy a jószándék vezérelt de ezzel csak azt érted el hogy mágjobban fog aggódni. Az orvos valószinüleg még nem fog látni semmit ezzel is majd jól emgisjeszti és még jobban fog aggódni. Épp azért adták ezt az időpontot mert addigra mindenképp kell lennie szivhangnak és egy orvos csak akkor jelentheti ki a terhességet, ha az rendben van. Igy azt fogja mondani, ja mintha lenne valami de hogy lesz-e belőle baba azt még nem fogja látni és a terhességet sem jelentheti majd még ki. De az is lehet hogy még petezsákot sem fog látni ilyen korán....
2013. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mensi szerű görcs normális. Az erősödő és kínzó görcs viszont nem okés. Abból baj nem lehet, ha konzultál a dokijával, főleg két vetélés után.
2013. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesseg legelejen eleg eros gorcseim voltak.Nagyon megijedtem tole,de az orvos megnyugtatott,hogy nincs gond,mondta,hogy szedjek magne b6-ot,attol tenyleg megszuntek a panaszok...Egyebkent eddig mindenkitol azt hallottam,hogy a magnezium segitett.

Meg allitolag fontos,hogy sok vizet igyon.

A helyeben azert mindenkepp kikernem az orvos velemenyet,legalabb megnyugodna,ha a doki is azt mondana,hogy ez nem abnormalis tunet.


36 hkm

2013. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam hogy abból baj nem lehet ha megkérdezi az orvost, inkább egy felesleges telefon mint hogy megint baj legyen. Köszönöm a válaszokat! Egyébként próbáltam megnyugtatni, hogy biztos nincs baj, csak a formaság kedvéért kérdezze meg a dokit. Én nagyon aggódnék ha így fájna a hasam, és neki olyan volt a 2 vetélése hogy nem vérzett, csak UH-n nem volt szívhang. Még egyszer köszi a válaszokat.
2013. okt. 15. 07:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!