Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen teendők vannak terhesen...

Milyen teendők vannak terhesen amivel felkészülhetünk a gyerek várására?

Figyelt kérdés
kezdő vagyok, enm értek a babákhoz, kislányt várok, segítsetek!
2013. okt. 14. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először is azt kéne tudni, hogy mennyi idős terhes vagy???
2013. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
20hetes terhes vagyok. De sztem ez mindegy, arra szeretnék időben felkészülni, h majd mit kezdjek vele szülés után, mit kell tudnom :)
2013. okt. 14. 13:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Mivel már terhes vagy, várod a gyereket. Ennél jobban mire akarsz felkészülni?:)

A terhességgel kapcsolatban gondolom tudod, hogy mit szabad, mit ajánlatos kerülni, lásson orvos stb.

Vagy konkrétan mire gondolsz? Arra, ha már megvan a baba?

Olvashatsz babagondozási, ápolási könyveket, olvashatsz a fejlődési szakaszokról, írhatsz kelengyelistát, nézegetheted a babaholmikat, utánanézhetsz, mi a fontos, mi az, ami jó, ha van, de nem létszükséglet.

2013. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mit kezdj vele szülés után? :D


Szeresd, etesd, gondozd, simogasd, babusgasd, öleld, ringasd, mesélj neki...

2013. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mire van igényed. Rengeteg tanfolyam van, mama torna, szülésfelkészítő csoportok, szülés felkészítő tornák, előadások, kórház látogatások, otthon szülési tanfolyamok, hordozókendő tanfolyamok, elsősegély tanfolyamok, rengeteg könyv is megjelent a témában, sok videó/DVD is van stb. Baba kelengyéből is vannak hosszabb és rövidebb változatok attól függően kinek mire van igénye és az anyagiak mit engednek meg. Én 36 hetes vagyok első fiamat várom, és mi úgy vagyunk vele majd ha itt lesz megvesszük a dolgokat amire valóban szükségünk van. Nem voltam tanfolyamon se kórház látogatáson, viszont beszélgettem a kórházamban szülő kismamákkal, és olyan barátokkal rokonokkal akik már szültek, nekem rendes aranyos védőnőm van ő is sok dolgot elmondott. Kerestem egy rövidebb egyszerűbb babakelengye listát azokat megvettük (legfontosabbak) aztán várjuk a jövőt, hogy mi lesz majd. Nem félek a szüléstől, fölöslegesnek tartom az ilyen jellegű felkészítéseket, mert úgy vagyok vele előbb utóbb magától is kijön a baba. Nem voltam kórház látogatáson mert láttam már eleget a kórházat. Én ilyen "majd lesz valami" emberke vagyok , de ha valakinek igénye van pontosabb információkra akkor mindenképpen javaslom a kórházi előadásokat amik általában ingyenesek és kórházra szabottak, ott sok a kórházban dolgozó embert, szokást meg lehet ismerni. Ami az általános felkészülést illeti

- baba kelengye beszerzése (kiságy, pelenka, néhány ruhácska, babakocsi stb.)

- érdemes a lakást kitakarítani (utána már soha többet nem lesz már tiszta a lakásod :D)

- gyermekszoba vagy a gyermek sarok kialakítása

- te kórházi csomagod össze állítása

- sok beszélgetés a pároddal/ férjeddel a jövőről, tervekről , kiélvezni azt a kevés időt amit még kettesben tölthettek

- ne hagyd el magad, nem beteg vagy csak kismama

2013. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A válasz szempontjából nem mindegy,hogy mit írok neked.

Nekem két lányom van és soha nem merült fel bennem olyan kérdés, hogy mit kezdek vele, ne haragudj.

Táplálod (szopi vagy táp), lefekteted, szereted, fürdeted, szereted, eteted, lefekteted, öltözteted, szereted....... stb.... és újra és újra és újra....

Szerintem senki nem tudja neked ezt pontosan és itt leírni, hogy mit kell tenni vele....

Kérdezed meg édesanyádat ill. nagymamádar!

Egyébként pedig hallgass az anyai ösztöneidre..

2013. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Arra nem tudsz felkészülni, hogy mit kezdj vele ha már kint lesz, majd adja magát, elrontani nem lehet ha szereted a babádat. :D Ez egy új ismeretlen kaland, majd beleszoksz. :D
2013. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Mit kezdj vele szülés után? :D


Szeresd, etesd, gondozd, simogasd, babusgasd, öleld, ringasd, mesélj neki..."

gondoltam ezen túl is vannak dolgok, amikre egy kezdő szülő nem gondol. Ezért gondoltam ezt a kérdést. De látom jobb ha olvasom tovább a könyvet, és csak remélem h benne minden fontos meg lesz. Lehet hülyén jött ki a kérdés, de még baba közelében sem voltam, és szeretnék megfelelően felkészülni...

2013. okt. 14. 13:24
 9/12 A kérdező kommentje:

6. sajnos nem tudom megkérdezni anyámat, nagyanyámat.. Asszem az ösztöneimre hagyatkozom.

5.-ös, védőnőm nincs, nem magyarországon vagyok terhesgondozáson, és itt nem kötelező a védőnő választás, kevesen járnak hozzá, s messze is van a legközelebbi.

Köszi a válaszokat, főleg neked 5-ös.

2013. okt. 14. 13:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 22 hetes vagyok és első kisfiamat várom. Elég tapasztalatlan vagyok, de nem rémültem még meg. :) Sok mindent megoldottam már az életben, gondolom vele is elbírok majd. Már most nagyon szeretem őt. A párommal még nem vettünk neki nagyon semmit, a babaszoba kész, csak be kell rendezni, de novemberben jönnek rokonok és tőlük mindent megkapunk. Ha kell még, egy-két babaruhát veszek. Főleg sapka, bundazsák kell, mivel februári baba lesz. Talán elmegyünk szülésfelkészítő tanfolyamra is. Párom annyira nem szeretné, de én igen, mert olyan ember vagyok, aki szereti tudni előre, mi vár rá. Ajánlom figyelmedbe a felicitas csomagokba található kiskönyveket. Gondolom az első csomagot már megkaptad, én átvettem a másodikat is. Nagyon hasznos tanácsok vannak benne. :)
2013. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!