Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheseknek vajon ingyenes a...

Terheseknek vajon ingyenes a H1N1 elleni védőoltás?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:
IGEN
2009. nov. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
miert be akarod oltatni magad?magadba akarod oltatni a betegseget!
2009. nov. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, de pl. itt nálunk a háziorvosnál fel kellett íratkozni azoknak akik a veszélyeztetettebb kategóriába esnek és 2* volt oltási nap. Most már csak pénzért írja fel. Nem tudom amúgy ez helyes-e így!?

Mindenesetre én nem oltatom be magam, bár nagyon félek, hogy elkapom.

14h kismama

2009. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
NE oltass. Vitamin, kerüld a tömeget.
2009. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen ingyenes, de szerintem ne hallgass más laikusok véleményére, kérd ki a dokid tanácsát és a szerint dönts.

Sokan nem tudják megindokolni normálisan miért is káros az oltás, nem eléggé tájékozottak.Tisztelet a kivételnek!

Az oltóanyagban nem élő vírus van, ez a fajta higany pedig szinte minden tartósítószeres ételben benne van.

Ne a szomszédra hallgass, hanem azokra, akik értenek hozzá...

2009. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia


24 hetes vagyok Én is, ma adattam be a h1n1 ellenit. Nem akarlak rábeszélni se téged se mást de ha nagy a család akkor tarthatsz tőle hogy elkapod vagy ezt vagy a rendes influenzát. Amúgy nem adják be most csak a h1n1 et mert ez is nagyon gyengíti a szervezetet 2 hét múlva kapom a szezonális oltást! Jobb egy döglött vírus mint az élő lehet hogy ezzel is ártok a babámnak de ha megkapom a h1n1 élő vírust akkor még meg is halhatunk akár! Nem akarok intezíven lenni mint a másik várandós anyuka vagy pont mellette feküdni! A kissebbik rosszat választom ezzel vigyázok a babámra jobban! Sok sikert a döntés hozatalhoz, szakadt rólam is a víz amikor adta be a csajszi félek/féltem tőle Én is de csak EZZEL tudok rá vigyázni sajnos hogy már most megkapjuk! Abban bízok hogy a méhlepény szűri a káros anyagokat és nem kerül be semmi hozzá! Amúgy mozog ezerrel szokás szerint és zsibbad a kezem! Jajj amúgy a szülészorvos kérte(!!!) hogy tegyem meg mert késöbb jobban árthat nekünk, háziorvos is ezt ajánlotta! Itt pilisen tömegesen mennek a kismamák oltásért! Soron kívül mentünk be és az asszisztens csajszi oltott! A kismamáért a kórházban meg szorítok nagyon! Gyógyuljanak minnél hamarabb!

2009. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Csak azért tettem fel a kérdést, mert nálunk azt mondta az asszisztens, hogy mindenkinek fizetnie kell érte, és úgy emlékeztem, hogy a TV-ben, újságban én másképp hallottam-olvastam. Ha be akarom adatni magamnak, akkor tök mindegy, hogy 1.000 vagy 10.000 forintba kerül, itt számomra az elv, és a saját "emlékezőkészségem" volt fontos.
2009. nov. 10. 12:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen ingyenes, elvileg. Én tegnap felirattam a h1n1 ellenit, de 1930 forintot kellett a gyógyszertárban fizetnem érte.
2009. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!