Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tüdőröntgent lehet csináltatni...

Tüdőröntgent lehet csináltatni terhesen? Van vmi sugarat visszaverő lap, amivel védhetik a babát? 13 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom NEM!Még ha ólomköpenyt tesznek rád,akkor sem.
2009. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tüdőszűrést nem fognak neked csinálni, ha terhes vagy. Ha a munkahelyed kötelez tüdőszűrésre, akkor előtte köteles vagy megmondani a szűrésen, hogy terhes vagy (terhesség gyanúját is közölni kell, és nem végzik el. Nem kötelezhetnek rá ebben az állapotban.


Ha valamilyen betegség miatt csinálnának rajtad tüdőröntgent, akkor az orvos nyilván mérlegelte a kockázatokat. (Amúgy egy tüdőröntgen olyan csekély sugárdózissal jár, ami nem árt a babának, főleg nem 13 hetesen, amikor már minden szerve kialakult, és nem léphet fel genetikai fejlődési rendellenesség.) Ilyenkor a méhet ólomköpennyel fedik le, hogy a babát ne érje a sugárzás.

2009. nov. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nem!
2009. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem pont 13 hetesen csináltak. Kórházba kerültem asztmás roham miatt, és ezért kellett. Addig hozzá se láttak a kezelésemhez, amíg ez nem volt meg. Én is eléggé aggódtam (és még most is egy kicsit), de elvileg nincs baj. Ahogy a második válaszoló írta, az orvos mérlegelt, és tüdőtől lefelé bebugyoláltak.

Most 38 hetes vagyok, és úgy tűnik semmi baja a babának.

Azért ha nem létfontosságú, akkor inkább nem csinálják.

2009. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen nem végeznek röntgent, meg is kérdezik előtte, hogy állapotos vagy-e.

CSak ultrahang végezhető terhesen.

2009. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!