Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igazolás a munkáltatònak?

Piros08 kérdése:

Igazolás a munkáltatònak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kèrdèsem,hogy ma felhìvott a főnőköm,hogy küldjek el neki minden leletet a terhessègemről,mert nekik ezt el kell juttatni a tb-nek!

Igaz ez?

Mièrt nem elég neki a tàppènzes papìr a 9kòddal?



#Veszèlyeztetett terhes #igazolàs a munkàltatònak
2013. okt. 1. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg.


Talán megmutatja a cég orvosának, hogy jogos-e a táppénz.

2013. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bármi köze is lenne bármilyen leletedhez, betegjogok is léteznek ám. Amihez kell igazolás azt a nőgyógyász vagy háziorvos külön az adott célra kiadja, ilyen nincs, hogy kellenek a leleteid!
2013. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg milyen igazolást kell nekik eljuttatni a tb-nek, mert akkor kérsz olyat az orvostól. Ne add oda a leleteid szerintem, semmi közük hozzá.
2013. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De egy egyszerű igazolàsnak elègnek kell lennie,hogy veszèlyeztetett terhes vagyok ès jogos a tàppènz,nem?!
2013. okt. 1. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen alaptalan a kérése! Csak táppénzes papírt kell adnod.
2013. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az igazolás a veszélyeztetett terhességről a háziorvosnak kell, ő az alapján állítja ki a táppénzes papírt, annak elégnek kell lennie a munkáltatónak. A munkáltatónak már semmi köze a nőgyógyász papírjához, max. ahhoz kellhet, hogy családi adókedvezményt kapj, de ahhoz meg csak az az igazolás kell, hogy betöltötted a 91. napot. (Tőlem ezt a papírt kérték a munkahelyen a könyveléshez.)
2013. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Biztos másodvéleményt akar.

Nincs hozzá joga. Írja le a pontos nevét annak, amit kér, de a leleteidet ne add oda.

2013. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is veszélyeztetett vagyok, de ilyen papírt a munkáltató tőlem nem kért. Bementem a háziorvoshoz a szakorvosi véleménnyel és ő felvett a megfelelő ellátási kóddal táppénzre. Adott igazolást és azt kellett bevinnem a munkáltatónak. Illetve még mindig viszem. Havonta kettőt, mert előre ugye a doki sem adja ki az igazolást :) 20hkm
2013. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat!
2013. okt. 1. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!