Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell ennyi kötelező...

Miért kell ennyi kötelező terhességi vizsgálat?

Figyelt kérdés
Lehet, nagyon hülye kérdés, de nekem nagyon fontos. Egy-két éven belül szeretnénk babát a férjemmel, de én nagyon félek, mert nem értem, minek szükséges ennyi vizsgálat a terhesség során... Minden héten legalább egyszer a dokinál kellene ülni, ezt én a munkám miatt nem tudnám bevállalni! Értem én, hogy a lehető legtöbb betegséget és rizikófaktort ki akarják szűrni, de muszáj állandóan szurkálni, ultrahangozni, turkálni, stb. még teljesen egészséges terheseket is? A magzatvíz-vizsgálat leírása egy horrorfilmbe is beillene! Vagy csak én látom így?
2008. júl. 4. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Magzatvízvizsgálat nincs mindenkinél,és hát sajnos a saját érdekünkben,kisbabánkért muszáj.De abban igazad van,hogy sok országban van vagy 4 alkalom,és a kutya nem törődik a kismamákkal,csak majd ha szülnek.és nem is idegeskednek annyit mint mi.De szerintem biztos meg tudod oldani majd meló mellett is a vizsgálatokat,ezt sajnos úgy kell igazítani,hogy legyen rá idő, de azért nem olyan rengeteg.
2008. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalt anyukaként írhatom , nekem olyan dokit hozott a jósorsom , hogy 3-szor vizsgált meg ,elég volt havonta járni hozzá,nem turkált feleslegesen .Engem addig zavart különben a vizsgálat amíga pocim el nem takarta.A magzatvízvizsgálat nem vészes ,ha már nyitott egy kicsitr a méhszájad.Ha szeretnél babát úgyis elviseled ezeket a kellemetlenségeket !
2008. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sem olyan vészesek a vizsgálatok. A vérvételek elviselhetők, és nincsenek túl gyakran. 21 hetes vagyok, eddig háromszor volt vérvétel (ebből egy soron kívül, mert volt egy kis gond), a doki kétszer vizgált meg, és volt három ultrahang,ami kifelyezetten élvezetes. A kilenc hónapban eloszlanak a vizsgálatok, fel sem tűnik, hogy megint van valami.

Szóval nem kell hetente a dokinál ülni. Ráadásul ahogy telik az idő a munkám egyre kevésbé tűnik fontosnak:-)

2008. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell minden héten a dokinál ülni, azt majd csak a terhesség végén a 36-37. héttől és gondolom akkor már nem akarsz dolgozni. Egyébként én 3 hetente jártam dokihoz és nem vizsgált meg minden alkalommal hüvelyen keresztül, csak megnyomkodta a hasam, aztán már mikor mozgott a baba megnézte a szívhangot, ilyesmi.

Nem kell beparázni! Amúgy ha odajutsz, hogy babád lesz, akkor már alig várod hogy mehess és hallhasd a szívhangját, az ultrahangot, hogy láthatsd, hogy fejlődik, mennyit nőt stb. A védőnőhöz meg kinek hogy kell járni.

A magzatvíz vizsgálat pedig tényleg nem mindenkinek szükséges és annyira nem katasztrófa.

Szóval nem kell idejekorán beaggódni!!!

38 hetes kismama

2008. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, némileg megnyugtatott. A munkám csak azért necces, mert 12 órában dolgozom reggel hattól este hatig, a főnököm pedig hallani sem akar arról, hogy napközben elmenjek akár csak egy órára is...
2008. júl. 5. 12:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, még annyit, hogy a főnöködnek KÖTELESSÉGE elengedni a vizsgálatokra. Ha nem szeretnél vele konfliktust, akkor is vannak olyan magánrendelések, ahol akár este 8-kor is adnak időpontot, viszont tényleg törvény által van meghatározva, hogy a kismamákat el kell engednie a munkáltatónak a kötelező vizsgálatokra.

Úgyhogy csak rajta, ez ne akadályozzon benneteket! :)

2008. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!