Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a pocifix párnáról? Melyik a jobb? A pocifix párna, vagy az a hosszú kismamapárna?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudtam, hogy mi az a pocifix párna, ezt most hallom először, utánanéztem, mostmár tudom :o)


Szerintem attól függ, hogy mire szeretnéd használni.

Úgy láttam, hogy ez egy sima féloldalas párna, ami alvásnál megtámasztja a hasat oldaltfekvésben, amit a szopipárnával nem lehet elérni, de sokszor tényleg jól jönne. (mert én is mikor oldalt fekszem úgy érzem, hogy az egész pocim a babóval együtt oldalra húzódik, és néha ezért kényelmetlen az alvás.) A babát is több helyzetben lehet rátenni, kérdés, hogy megmarad e rajta, ha már nagyobbacska. Viszont ezt szoptatáshoz nem tudod használni, legalábbis csak fekve, hogy a babót megtámaszd.


Nekem szopipárnám van, és már nagyon szeretem, mert az úgy formálódik, ahogy te akarod. Alvásnál a két láb közé lehet venni, hogy ne húzódjon a pocak, rá is lehet tenni, tv nézéskor félig ülő helyzetben felpócolom rá a lábam, párnaként is hasznát vettük már a párommal tv nézésnél vagy pihinél. Ha meglesz a babó, próbálok majd ezzel szoptatni is, és erre is többféle pózban ráteheted a csöppséget. Deréktámasznak széken viszont nem olyan jó, mint a pocifix, de ágyon igen.


Úgyhogy én a szopipárnára (hosszú kismamapárnára) szavazok, de ha lenne plusz pénzem költeni, lehet, vennék egy ilyet is. Anyának pl. van ilyen párnája, pedig ő nem kismama :o)

2009. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyikkel sincs tapasztalatom, de egyértelműen kismama-párnát fogok venni, méghozzá hamarosan, mert egyre nagyobb a hasam :))))

Azt sokáig lehet használni, a babák, kisgyerkőcök is szeretik.

2009. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
hali csajok! Nekem pocifix-em van. A terhességnél végig használtam a derekamra ülésnél meg a hasam alá fekvéskor. nagyon jó volt! Most már 16 hónapos a kislányom, de még mindig használom cumisüveges etetésnél. Plusz még annyi, h. 8 hónaposan ezen kezdett el először kúszni mászni! Én erre szavazok!
2010. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sziasztok! Egyértelműen a szopipárnát kell venni, mert ugyanúgy a pocakod alá tudod rakni mint a pocifixet (ha kiveszel egy picit a gyöngyből kezdetben, ami egyszerű, mert a belső huzaton is van egy cipzár), és még sokkal több dologra használható mint az. Nem mellékesen olcsóbb is (ha nem teszveszen veszed, ami kezdetben olcsóbbnak tűnik, csak nem tart addig mint a szopipárnás).
2011. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sziasztok! Mindkét párna nagyon hasznos, de lényegesen eltér a kettő funkciója, már csak a formájából adódóan is. A Pocifix párna a terhesség alatti kényelmes alváshoz van kifejezetten kifejlesztve, fekve szoptatáshoz, bukás megelőzéshez, mozgásfejlődés elősegítéséhez. A kifli alakú kismama párna pedig egészen másra használható, épp ezért érdemes mindkettőt gondosan áttanulmányozni a honlapokon, akár a kismama véleményekkel együtt, úgy biztosan könnyebb lesz eldönteni, melyikre van jobban szükség :-)
2011. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, én nem vettem amikor várandós voltam... pedig jó lett volna :D
2011. jún. 6. 22:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!