Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes vagyok, tegnap...

36 hetes vagyok, tegnap voltam UH-n. Az eredmények alapján azt mondta a doki, h. elvan maradva a növekedésben? Nagy baj ez? Mit csináljak, h. jobban nőljön? Van ennek vmi hátránya?

Figyelt kérdés
UH-s eredményeink:BPD:81,4mm,HC:301mm,AC:301mm,FL:69,8mm,Becsült súly:2423gr.A lepény III.fokban érett.Légyszi adjatok tanácsot, egy kicsit kétségbe vagyok esve.
2008. júl. 2. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:

szia

én is 36hetes vagyok, pont ma megyek u.hra.majd megírom mik letek az eredmények.ha a doki nem mondott semmit, szerintem ne izgúlj, legfeljebb kissebb a babád, rá ér majd itt kinn megnőni:D

sok boldogságot.

majd d.u. jelentkezem.

2008. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj! Barátnőmnek a 36. héten azt mondták, hogy jó nagy babája lesz, már akkor 3000 g-ra becsülték. Aztán két héttel később szült egy 2600 g-os kislányt, aki makk egészséges.

Az ultrahang csak becsülni tudja a súlyt, fél kg-s eltérések is lehetnek simán. De ezt általában a dokik is el szokták mondani...

Azon kívül elvileg van még vissza 4 heted, azalatt még akkorát nőhet! Egyél sok vitamint, mást nemigen tehetsz a növekedése érdekében, de szerintem nem is kell, legalább könnyebben szülöd meg, ami mindkettőtöknek előny. Ráér még itt kint megnőni...

2008. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 36 hetesen volt a babóm BPD-je: 92mm a (TAD)has pedig 93. Nekem a doki szerint korának megfelelő mérete van. A lepényem pedig II.fokban érett. Lehet kicsit kisebb babód lesz,de gondolom ha gond lenne akkor mondta volna az orvosod. Ne aggódj!


üdv 37 hetes kismama

2008. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért nem nő a kicsid, mert a méhlepényed már totál elhasználódott. Ez egy kicsit korai időpont, de előfordul, lehet, hogy hamarosan elindítják a szülésed, ha egy hét múlva is hasonló eredmények lesznek.
2008. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat. két hét mulva kell visszamennem a dokihoz.
2008. júl. 2. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ilyen problémám van. Az én babám BPD-je 83,5mm, HC: 310.5mm, AC: 329mm volt 36 hetesen. Kb 3 hete 3-4 naponta kell, Uh-ra járnom, hátha nem megfelelő a köldökzsinor ármlás, de már próbálom nem is idegesíteni rajta magam, össze-vissza mérik folyamatosan a méreteit a picinek. Hol a FL hosszabb-rövidebb 5-6 mm-el, ma pl. a BPD: 84,2mm, HC 303mm lett, ami ezek szerint 3 nap alatt összement 7 mm-t. Egyszerűen röhelyes. Ahányszor mérik, attól függően melyik doki méri, és melyik géppel, az adatok annyi félék. Szerintem nyugi. Az orvosom azt modta, hogy igaz le van maradva a fejmérete a kicsinek, de ez is lehet egyéni fejforma oka, mert egyébként semmi problémát nem lát, és ha megnézem az embereket az utcán ezernyi fejformát láthatok. Hát ettől fogva, bízom benne, egy egészséges kisfiam fog születni és tényleg semmi gond nem lesz vele. Nagyon mást úgysem tehetünk.

37. napos kismama

2008. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok. Bocsi, ezt elírtam: 37 hetes kismama :)
2008. júl. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!