Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esténként szenvedek a visszajö...

Esténként szenvedek a visszajövő gyomorsavtól. (lassan ülve alszom). Tegnap a tej segített. De éjjel feljött vmi. Egy csomót érzek a nyelőcsövemben. Remélem hamar elmúlik, ma veszek Rennie-t. Ugye az majd segíteni fog?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem segít!
2009. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is, szinte minden lefekvés előtt elrágcsálok egyet, de emellett vigyázni kell, hogy ne egyél olyat ami gyomorsavat csinál. (paprika, paradicsom...)sőt, sok embernél a tejtermékek is okozhatnak gyomorsav-túltengést. Ha nagyon gáz kezd lenni, muszáj elmenned dokihoz, mert elképzelhető reflux, azt pedig kezelni kell, mert a begyulladt légcső lázasodást okozhat. Viszont sok kismamánál van ilyen, mer a baba nyomja felfelé a gyomrot, és nem feltétlenül lesz vele probléma, csak kellemetlen.
2009. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ot hetig tartott a gyomoregesem (30-35. het kozott), de sajnos nekem sem a Rennie, sem egyeb gyomoregesre valo bogyo nem segitett. Sem a tej, sem a keksz, sem a savat csinalo dolgok elhagyasa. Refluxom lett es nyelocso gyulladasom, sokat a dokik sem tudtak vele kezdeni, csak azzal vigasztaltak, hogy majd elmulik.

Borzaszto hetek voltak, sokat is hanytam a sav miatt, mert ha kicsit is lehajoltam, vagy hatrafekudtem, akkor jott vissza az addot kaja savval egyutt, ha nem ettem, akkor csak a sav.

Akkor mult el, amikor a pocakom leszallt es a babam beilleszkedett, azota sem volt vele gondom. Remelem, hogy neked nem lesz ilyen durva!

2009. okt. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem nem segitett, én 6 kilót fogytam, a terhességem elején e miatt, és végig kisérte az egészet, ami viszont nagyon jó volt az a maalox szuszpenzió, folyékony és bevonja a nyelőcsövet, ez tényleg jo probáld ki 999-ft
2009. okt. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Quamatel mimi-t is kipróbálhatod.
2009. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Rennie-t lehet szedni terhesen is, a Quamatel minit szerintem nem! A Rennie-ből is csak a piros dobozosat, de a patikában úgyis tudják, hogy mit adhatnak.


Szerintem az utolsó étkezésed ne túl későn legyen és ne egyél sokat és kerüld a nehéz, fűszeres, savas ételeket. Én a terhesség elején voltam rosszul, de nekem a tej nem segített.


Esetleg a Salvus vizet megpróbálhatod, nem túl jó az íze, de iható, hűtve talán jobb, meg úgysem kell belőle sokat inni, talán ha lefekvés előtt abból innál, az is segítene.


[link]

2009. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!