Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi okozza a terhesség alatt a...

Mi okozza a terhesség alatt a vizesedést?

Figyelt kérdés

Pl. amikor a fiammal voltam terhes, olyan durván vizesedtek a lábaim, hogy végül az orvos kénytelen volt vízhajtót írni, pedig mindenáron el akarta kerülni.

Mi okozza ezt sok nőnél?


2009. okt. 27. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem a túlsúly!Sok nő szervezete nehezen viseli el
2009. okt. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, hogy mi okozza, de tehetsz ellene!

Minden nap tornazz - terhestorna, vagy csak jol mozgasd at a vegtagjaidat 10-20 percen keresztul, egeszen a lab-, es kezfejekig.


Valamint ne etkezz tul sosan, mert a so megkoti a vizet a szervezetben.


Boldog babavarast

14 hetes kismami

2009. okt. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Volt már ehhez hasonló kérdés itt, ahol elég jól leírta valaki az okokat. Sajnos nem tudom idézni.


De azt tudom /tapasztalatból is/, hogy a túlsúly nem ok önmagában, sok kövér kismama megússza, más alig hízik és mégis vizesedik.


Próbálkozni kell természetes vízhajtókkal, mint az alma.

2009. okt. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jobban megköti a vizet egyes kismamáknak a szervezete, ezért van a vizesedés. Semmi köze nincs a túlsúlyhoz!

Amit nem szabad, vízhajtót szedni, vízhajtó teát inni (csalán)

Amit érdemes tenni ellene:

Tényleg mozgatni naponta, mindig felpolcolni (én még éjszaka is rakok a lábam alá egy buci párnát, és így reggelre teljesen elmúlik)

Só-szegény diétát tartani

Természetes vízhajtókat (amik nem olyan drasztikusak mint a csalán) enni: alma, zellerzöld, petrezselyemzöld (ezeket belefőzheted a levesbe és úgy kell megenni, de bele lehet tenni nyersen melegszendvicskrémbe, fasirtba...)

Ami nagyon fontos, hogy a toxémia másik két jelét folyamatosan ellenőrizzék nálad: magas vérnyomás, fehérje a vizeletben és mindig ellenőrizni kell, hogy reggelre lemegy e a vizesedés!

(-:

2009. okt. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

SZia!

Nekem valami olyasmit mondott az sztkban a csaj hogy amúgy is ilyenkor "túlterhelt" a kismama szervezete és a vizet nem képes teljes mennyiségben kiválasztani,feldolgozni és kiválik a sejtek közé.Nem ilyen szavakkal de azt hiszem a lényeg ez.Én sem vagyok túlsúlyos és az utóbbi napokban nálam is előjött.Nekem is sószegény étkezést mondott és kevés folyadékot de ha szomjas vagyok azt mondta inkább citromos vizet igyak hogy ne kívánjam annyira a folyadékot.

38 hetes km.

2009. okt. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem igazán függ össze a túlsúllyal. Az ereket, amelyek szállítják vissza a vizet, nyomja a baba és azért, én ezt olvastam.
2009. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát nekem elég durva volt, reggel is épp olyan pufi volt a lábam, mint este. Úgy bele tudtam nyomni az ujjam, hogy egy ujjperc el is tűnt benne.

Amúgy milyen problémát okozhat ez a nagyon durva vizesedés? Mert azon kívül, hogy hülyén nézett ki a lábam, én mást ezzel kapcsolatban nem tapasztaltam, csak az orvos mondta, hogy ez már nagyon durva.

2009. okt. 28. 11:04
 8/9 anonim ***** válasza:
A vízesedést a vénák gyengesége okozza! Alkati kérdés is egyben na meg ugye terhsen a szervezet jobban megköti a vízet. Én hideg vízzel tussolom a lábszáram esténként, hogy erősítsem a vénák falát, és meleg vízzel váltogatva így az ér összehuzodás javul sokat. Ritkán dagad be a lábam, mondjuk akkor ha egész nap csak henyélek. Éppen ezért sokat vagyok mezitláb és a lépcsőzés is nagyon jó felfele, szerencsére a lakásunkban van pár, szóval mozogni kell és nem tunyulni. Vízesedést ritkán tapasztaltam, de reggelre el is tünt, naponta egy almát megeszek mindig!!! Próbáld ki a hideg-meleg lábzuhanyt és igyál sok vízet! És egy kis séta nem árt! Sok sikert!
2009. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ezt akkor is én írtam,remélem segít!

2009. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!