Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszem van,8.9...

Terhességi diabéteszem van,8.9 lett a terhelés utáni érték. Mire számíthatok ezután? Még nem kaptam időpontot a diabetológushoz. Addig is mire figyeljek? Kell aggódnom?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell aggódnod.

Diétára fognak fogni, a dietetikus megállapítja, hogy napi mennyi szénhidrátot fogyaszthatsz, és ha azt betratod, és 2 hetetente eljársz ellenőrzésre, semmi baj nem lesz.

Kerüld a péksütit, a fehér lisztet, a krumplit, rizst, egyél sok zöldésget, párolt zöldséget, ne igyál üditíőt, rostosat, csak vizet, teát, ne egyél sok tejterméket addig is, a többit megmondja a dietetikus.

2009. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod, ez legyen a legnagyobb bajod az egész várandósságod alatt, hogy diétázni kell!

A dietetikus majd megmondja, hogy egy nap hány g szénhidrátot (ch) kell megenned. Általában 160-180 g-os szénhidrátdiétát szoktak javasolni napi 5-6-szori étkezésekre lebontva. Az étkezések között minimum 2 órának el kell telnie.

Amit kerülni kell, az a cukros ételek, italok, fehérliszt.

Sokan az édesítőt sem ajánlják terhesség alatt, de én pl. nem tudtam meglenni édesség nélkül, ezért azzal iszom a teám, kakaóm, eszek norbi rudit, néha norbi somlóit is.

Nem értem, hogy sokan miért mondják, hogy kerülni kell a krumplit, rizst, tésztát, és csak húst és zöldséget egyél. Ez hülyeség. A napi szénhidrátmennyiségnek meg kell lennie, nem jó, ha kevesebb! A húsoknak szinte 0 a ch tartalma, zöldségekből sem tudsz összeszedni pl. egy ebédnél 55 g ch-t. Szóval nyugodtan ehetsz teljes kiörlésű kenyeret (én azóta két szelet kenyeret reggelizek jól megrakva felvágottal, sajttal, paradicsommal, paprikával. És így jön össze a 25 g ch-s reggeli) Krumplit, rizst is lehet enni, persze módjával, és beleszámolva a ch értékét.

Az alapanyagok ch értéke nyersre vonatkozik 100 g-onként, ezért kicsit becsapós.


Nekem füzetbe kellett vezetnem, hogy melyik nap mit eszek, a doki ezt a házifeladatot adta. Eleinte tiszta ideg voltam, hogy mást sem csinálok egész nap, csak mint egy rossz fogyókúrás, nem a kalóriákat, hanem a szénhidrátokat számolom, de 2-3 hét után már nem is kell számolni, kb-ra már fogod tudni, mi mennyi.


Amióta diétázom, a heti kontorlleredményeim jók, mostmár csak kéthetente kell járnom. És azért a bűnözés néha belefér: szülinap, rokonlátogatás, jó kis házizserbó... ki tudja megállni?

De ha tényleg javarészt betartod, hogy abbahagyod a cukros üdítőket (a hohes c és társai is ilyenek) és nem eszel feleslegesen cukros ételeket, akkor nem lehet baj.


Ha jól csinálod, éhezni sem éhezel, én sokszor már nem tudok annyit enni, amennyit kéne....


És ami még előnye: 7 kilót híztam a 26. hétig, amikor kiderült. Azóta most a héten jött fel plusz egy kiló. Eddig egy g-ot sem mozdult a mérleg. De lehet, hogy ez az egy kiló is csak a hétvégi rokonlátogatásnak köszönhető...


Szóval ne aggódj, a dietetikus elmond mindent, ha nem, akkor kérdezz!


sok sikert!

35 hetes kismami


bocsi, hogy hosszú lettem.

2009. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és bocsi, még annyi, hogy tejterméket is lehet enni, inni. Csak annyi a megkötés, hogy reggelire tejet ne, meg délelőtt se, inkább uzsira vagy vacsorára.

Nekem ami bevált tízóraira: natur aktívia, bele egy ek zabkorpa, fahéj, édesítő, és valamilyen gyümi pépesítve. Kész is a jó kis gyümijoghurt, a zabkorpa pedig lassítja a ch-k felszívódását, ami jó. Ezt a tv-ben is hallottam, hogy mindenkinek reggelire kéne ennie ilyet :o)

2009. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi lányok!
2009. okt. 26. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nálam a tej 10kor megengedett, 2 deci. sok húst kell enni, akkor nem leszel éhes, de a terhesség végére annyira pici lesz a gyomrod, hogy nem fogsz éhezni :D

SEMMI CUKOR!!!!Se méz, se üccsi, semmilyen formában nincs cukor és rendben lesz :)

35h km :)

2009. okt. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is most voltam ilyen terhelésen és rákerestem a neten:


[link]


Itt 11mmol/l van terhelés után felső határként feltüntetve, belgyógyászaton voltál már? Onnan küldtek talán diabetológushoz?


Ezt írják:


Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha a reggeli (koplalás utáni) vércukor szint magasabb, mint 6,7 mmol/l több, mint egy alkalommal. Ha 75g glukóz elfogyasztása után két órával a vércukor szint 11mmol/l felett van, az is diagnosztikus értékű. Ezt a cukorterheléses vizsgálatot akkor szokták végezni, ha egyéb tünetek utalnak a betegségre, de az éholmi vércukorszint normális.

2009. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Aggódnod semmi esetre sem kell. Diétával legtöbbször teljesen jól karbantartható. Nálunk (Tatabánya)az a szokás, h hetente vénás vérből nézik a reggeli utáni vércukrot, minden héten járni kell a diabetológiára, ahol megnézik a diétás naplódat (mit ettél), a vénás eredményt és a saját méréseidet (napi egy étkezés előttit és utáni vércukrot kell mérni). Ha minden rendben, akkor köv. héten újra tal.Nálunk a 6,7 érték felett már soknak számított a vércukor. Ha magasak az értékek, akkor újabb hatpontos (reggeli, ebéd, vacsi előtti, utáni vérv) és az alapján eldöntik kell-e inzulin. Ha kell akkor sincs semmi katasztrófa. Én 160 g CH-n voltam (20, 25, 50, 15, 35, 15 leosztásban 6 étkezésre) és nem kellett inzulin, a babámnak is teljesen renben volt a cukra, 2* is mérték a szülés után. Kicsit kemény a diéta,meg írogatni h mit eszel, de megéri a babóca érdekében.(mellesleg fogytam is a terhesség alatt, de ettől se ijedj meg) Kitartás! Addig is ismerkedj, h miben mennyi szénhidrát van, egy idő után fejből fog menni és kerüld a cukrot!
2009. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!