Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes vagyok ez hanyadik...

20 hetes vagyok ez hanyadik hónapnak felel meg?

Figyelt kérdés
2008. jún. 28. 20:55
 1/10 A kérdező kommentje:

vagy hol tudok ennek utánanézni?

Mert olyan rossz hogy kérdezik hány hónapos vagyok én meg mindig csak hetekbe tudok válaszolni.:)

Bocsi ha idióta a kérdés.

2008. jún. 28. 20:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Számoljuk úgy, hogy 1 hónap=4 hét. Akkor 5 hónapos terhes vagy.
2008. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt, hogy most vagy félidős.

Amúgy 5.

2008. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha naptari honapot vesze, akkor 4 es fel honapos vagy.

Ha holdhonapot (4 het = 1 holdhonap) akkor 5. De ez mar megkavarja az embereket altalaban, mert a terhesseg ugyan 9 naptari, de 10 holdhonap, es elkezdik nem erteni :D

Ezert legegyszerubb, h felidos vagy.

2008. jún. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ötöt akarsz mondani, ahogy néhányan tanácsolták, akkor mondanod kell, hogy ötödik holdhónap. Mert hülyén fog hangzani, ha szülés környékén, 40. héten meg majd azt mondod, hogy tíz hónapos terhes vagy... :-)

Ugyanis a holdhónap 4 hét, tehát kereken 28 nap, a naptári hónapok a február kivételével mind több. Ha ezt pontosan akarod mondani, akkor nézd meg, hogy mikor volt meg utoljára, ha mondjuk február 10-én, akkor június 10-én voltál négy hónapos, kerekítve most vagy négy és fél. Így jön ki a félidő is. És így 40. héten leszel kilenc hónapos.

Tudom, kerekíteni sokkal jobb, mert egyszerűbb számolni, meg a várandós nő szívének is jobban esik többet mondani, mert akkor úgy tűnik, hogy közelebb vagyunk már a babához, de így a korrekt.

2008. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha 20 hetes vagy, az pont a félidő, tehát 4 és fél hónapos vagy!
2008. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Milyen 4,5?? ha teljesen betöltött 20 hetes terhes, akkor tudtommal 20:4=5 5 hónapos vagy, de ezt amúgy nem nehéz kitalálni.1 hónap 4 hétből áll???!!!!
2008. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó hozzászólónak: mielőtt úgy írsz butaságokat, hogy felette kb tíz centivel több verzióban is le van írva a magyarázat, mindezt olyan stílusban, hogy az egyébként korrekt válaszolókat nézed hülyének, szerintem kicsit gondolkozz. Tudom, nehéz lehet, de próbáld meg, megéri.
2008. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat meg a segítséget! Félidős vagyok és kész.:) Boldog kismamáskodást mindenkinek!:)


Üzenem azoknak akik leírták, hogy 1 hónap 4 hét, hogy ha ilyen egyszerű lenne kiszámolni a terhességben, nyilván nem kérdeztem volna.:) És akkor egyébként is a 9 hónap nem egyenlő a 40 héttel de mindegy.. erről ennyit, azért értékelem a segítőkészséget.:)

2008. jún. 29. 19:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem jó úgy, hogy 1 hónap = 4 hét. Mert a terhesség 40 hétből áll. Ha 1 hónap= 4 hét, akkor 40 hét= 10 hónap.


Minden hónap hosszabb mint 4 hét, és ez összeadódik.

2015. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!