Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány éves korig merjen az...

Hány éves korig merjen az ember babát vállalni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 28. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
40 éves korig szokták javasolni az orvosok, mert 40 felett már nagyobb a kockázata a vetélésnek és a betegségeknek, különböző károsodásoknak. Ilyenkor már több vizsgálatot is végeznek.
2008. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kolléganőm 42 (!) évesen szülte az elsőt, rá másfél évre 43 (!!) évesen bevállaltak még egyet :-)) egészségesek mindannyian, semmi gond nem volt, term. császáros volt mindkettő, és ő megcsináltatta a magzatvízvizsgáltatot is, nem történt baj. Lehet, hogy mázlija volt, nem tudom, ő bevállalta és jól sikerült. Másnál lehet, hogy nem megy minden ilyen simán. Ja és totál term. úton esett teherbe mindkétszer. Egyszerűen neki annyi idősen jött el az "igazi", akivel révbe is értek.

Én azt mondanám, jó az, ha vki kb. max. 35 körül csak megszüli az elsőt, főleg, ha netán még akar egyet. Ha viszont már 40 felé közeledünk, akkor bizony minél hamarabb egyet és utána ki tudja mi lesz még .... de ismerek olyan párt is, akiknél 45!!!! évesen jött a baba először és persze utoljára és semmi gond nem lett .....

És nem utolsósorban: aki mer, az nyer :-)))

Sok sikert és boldogságot - babával vagy nélküle, akárhány éves is vagy!:-)

2008. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most vagyok a negyvenedikben, és a negyedik babámat várom! A harmadikat 33 évesen szültem, akkor azt hittem ,hogy az lesz az utolsó. Mégsem így történt...

Eddig ez a legkiegyensúlyozottab terhességem!!

Úgy gondolom, hogy nem feltétlenül életkor kérdése a babavállalás. Ő most jönni akart, mi engedtük. Érzem, hogy ezért nagyon hálás.

Hallgass a belső hangra, az mindíg jó irányba mutat!


Üdv.: 14 hetes kismama

2008. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az orvosok szerint az első szülésre a legalkalmasabb életkor 22-28 életév közé tehető.Így vagyunk biológiailag beállítva,mégha mostanában nem is ebben a korban szülünk először.Szerintem mindenképp egészségfüggő,idősebb korban nem árt egy kivizsgálás előtte.Azért az meggondolandó,hogy nem mindegy annak a gyereknek sem,hogy az anyja 20-25 évvel tovább marad-e vele.Szerintem felelőtlenség nagymamakorban gyereket vállalni,mint ahogy ez mostanában divatos.Fel is kell nevelni őt.Én szültem 22 évesen,30 évesen,és most 34 évesen,de az első terhesség és szülés volt csak prolémamentes.Ebben a későbbi életkorban már meggondolandó.Persze mindent vállalnánk egy gyerekért.

Sok sikert neked is hozzá.

Mennyi idős vagy??

Egyébként nekem is van ismerősöm aki 40 évesen szült,és semmi gond nem volt.

Üdv

2008. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszotokat tulajdoképpen az egyik ismerősőm nevében kérdeztem ő 45 és szeretne!
2008. jún. 29. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!