Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbég a sima hasfájoga...

Mi a különbég a sima hasfájogatás és a görcsök között? Észreveszem ha a hasfájás már rendes görcsölés és nemcsak a méh növekdése miatti fájást/szúrkálást érzem?

Figyelt kérdés
8 hetes vagyok, és elég gyakran érzem, hogy fájdogál a hasam, vagyis inkább érzem a hasamat. Néha bele is szúrkál, hol erősebben (ez a ritkább, és csak ha hirtelen felállok), hol gyengébben. Tudom, hogy ez normális, és remélem azért egyértelműen észreveszem, ha valami baj van. Vagy?
2008. jún. 28. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezzel én is így vagyok!Nekem soha nem görcsölt a hasam,és menszi előtt se volt semmi bajom,úgyhogy én se tudom azt se hogy mi az a mindjárt megjön érzés,és én is nagyon félek attól,hogy nem veszem észre ha valami baj van,vagy görcsölök.

De jól ki vagyunk találva,úgyhogy csak megbírkózunk ezzel is.Fel a fejjel,és nem lesz semmi gond,hidd el!

Minden jót,és boldog babavárást!

Üdv:28 hetes kismama

2008. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugi, észre fogjátok venni, ha már komolyabb görcsölés van! Nekem is folyamatosan volt kisebb hasfájásom, az csak a méh növekedése miatt volt. 12 hetesen viszont egyik pillanatról a másikra jelentkezett egy nagyon-nagyon durva görcs, hidd el, nem volt esély sem össze téveszteni a hasfájással, fél perc múlva már hányingerem is volt, annyira fájt és még annyi erőm volt, hogy kimenjek lecsekkolni magam, hogy vérzek-e. Sajnos véreztem is nagyon erősen. Hála Istennek a baba megmaradt, de elég nagy volt a veszély, még most is kiráz a hideg, ha rá gondolok.

Úgyhogy ne aggódjatok ilyesmi miatt, ha baj van, azt egy anya észre veszi, egyébként meg ne is gondolkodjatok ilyen butaságokon, veletek nem lesz semmi gond!

2008. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat csajok. Nagyon aranyosak vagytok! :-)
2008. jún. 29. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!