Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cica-baba hogyan fognak...

Cica-baba hogyan fognak összeférni?

Figyelt kérdés
van egy gyönyörű cicám 7 éve, semmi esetre sem fogok tőle megválni, de most terhes vagyok. hogyan alakítsam át a dolgokat? a cica kijár, mert kertes házunk van, de aludni velünk alszik az ágyban. mindig babusgatom. meg aztán ott a macskaszőr, a babára ez nem lesz káros hatással?
2013. aug. 3. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Nekem kutyusom van, ami közel sem annyira vezsélyes , mint a cica.

De már nem alszik velünk, hiszen baba érkezik.

A cicát sűrgősen szoktasd le a veletek való alvásról. Vagy a nappaliba tedd, vagy kint csinálj neki kuckót.


Régebben a parasztasszonyok férjei a baba érkezése előtt a cicákat megölték(ez nagyon durva). Köztudottan a cica a meleg puha helyeket szereti, mint a kiságy. Ráfekszik a baba fejére és megfullad.

Utána, ott a macskaszőr, és a sok fertőzés.


Én inkább a konyha-nappali alvásra szoktattam rá a kistestű kutyusom.


32hkm

2013. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
még jó hogy nem akarsz emgválni tőle, szép is lenne mindneki elköltöztetné a házi állatot mert jön a gyerek. Az ágyban alvásról tényleg nem árt leszoktatni. Nálunk a kuttya alszik velünk bár van hogy hetekig nem jön, igaz ö csak lábnál van szigorúan. A gyereknek csak erősebb elsz az immunrendszere az állatól, nem kell félned, millió gyerek felnött már kutya macska mellett. A szőrre is akkor kell jobban figyleni ha már csúszik mászik a gyerek addig könnyebb kivédeni, de akkor meg már erösebb is a bab szervezte. Nem egy gyereket ismerek akit a családi kutya tanitott meg járni, bele kapaszkodva állt fel a baba stb.
2013. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két kistestű kutyám van. Velünk alszanak.Egyelőre nem is akarok ezen változtatni. Yorkik, így a szőrük nem hullik. Az egyik barátnőmnél szintén két kutya van, akik vele alszanak és semmi probléma nem volt belőle. Az engem is foglalkoztat, hogy a szoptatás alatt lehet, hogy nem szerencsés, ha a kutyik velünk alszanak. lehet, hogy erre kitalálok majd valamit, vagy én is a nappaliba szoktatom őket arra az időre.Bár a barátnőmnél az sem volt problémás. Ma már sokszor együtt alszanak a kutyák a két éves babával. A cicákról én is hallottam ezt a mende-mondát, hogy ráfekszenek a babára. Lehet, hogy csak népi legenda. Esetleg,ha megszületik a baba, akkor ne engedd be abba a szobába, ahol a baba lesz.
2013. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem köszi, kutyusunk is van de ő kint van. még utána olvasgatok, aztán majd a védőnőt is megkérdezem, de szívesen várok még tapasztalatokat :)
2013. aug. 3. 14:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj fel a Noe menhely oldalara, van ott egy nagyon jo cikk, cica es baba, egy macskamentos lany irta, aki szult es van benti cicaja.

Nekunk is van, most 6 cica, mind mentett. Mi leszoktattuk oket az agybol, van kosaruk, benne puha parnaval, mar annyira szeretik, be sem jonnek az agyba. Gyakrabban mosok kezet, mint eddig. Az almot a ferjem takaritja, nem nyulok hozza.

A babszoba pedig tiltott terulet lesz, oda nem johetnek majd be.

Termeszetesen nem is kell megvalni a cicaktol, nekem a vedonom is mondta, kis odafigyelest igenyel. Toxoplazmat a mosatlan gyumolcstol, nyers hustol is lehet kapni.

Vervetelen voltal mar, hogy immunis vagy-e? Mondjuk ha 7 eve van cicad, akkor szinte tuti. :)

En alig varom, hogy a babam majd akkora legyen, hogy tudja oket dajkalni, mindig mondom a macsekoknak, hogy nem sokara lesz kis gazdatok is. :)

Szoval nyugi, nem lesz baj.

2013. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!