Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és ki küldhet táppénzre?...

Mikor és ki küldhet táppénzre? Már van papírom a terhességről. Mehetek egyből a dokihoz?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A nődoki ad igazolást arról, hogy veszélyesztetett terhes vagy ezzel az igazolással elmész a körzeti orvoshoz és ő adja a táppénzest papírt. Havonta kell járni a körzetihez és mindig egy újabb igazolást kell vinned a nődokitól, hogy táppénzen maradhass. Nálam is így volt, ha jó fej a nődokid, akkor meg lehet vele beszélni a dolgot, függetlenül, hogy ténylegesen van e valami bajod.
2008. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászod táppénz javaslatot ír a háziorvosodnak és ő vesz fel táppénzre.
2008. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lányok, nagyon irigyellek benneteket az otthoni terhesgondozás miatt és amiatt, hogy ha nem akartok, akkor nem kell dolgoznotok.

Mi Angliában vállaltunk babát (utólag már bánom, hogy nem otthon), a terhesség kezdetétől van problémánk, öt hete nem dolgozom, közben egyszer hazalátogattam és a magyar orvosom megállapította, hogy a méhlepényem egy része levált, veszélyeztetett vagyok, nagyjából ágyban fekve tudom csak kihordani a babát. Visszajöttem, itt viszont nem fogadják el a magyar orvos jelentését, felkerestem egy angol orvost, aki megállapította, hogy a magyar doki tévedett, makk egészséges vagyok, nem javasol pihenést. Közben otthon a magyar orvosom veri az asztalt emiatt a fatális tévedés miatt.

Én pedig nem tehetek semmit, mert a háziorvosom nem hajlandó több igazolást kiadni, az angol orvosra hallgat természetesen, így két nap múlva mehetek vissza dolgozni. Fizikai munkát végzek, egész nap 6 fokban dolgozom, öt héttel ezelőtt az egész probléma is munka helyen kezdődött, valószínűleg ott emelhettem meg magam és akkor kerültem először kórházba.

Napok óta őrlődöm, hogy mit tegyek. Ha nem megyek vissza, akkor kirugnak és a párom dolgozhat helyettem is, ha visszamegyek, akkor még két hónapot ott kell töltenem és a babám életével hazárdírozok.

Úgyhogy legyetek nagyon-nagyon hálásak amiatt, hogy a magyar orvosok sokszor midenféle indok nélkül irodai munkából a terhesség nagyon korai szakaszában is hajlandóak felmenteni benneteket a munkavégzés alól, mert itt groteszk állapotok uralkodnak!

2008. jún. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!