Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes először a...

Mikor érdemes először a dokihoz menni hogy megállapítsa a terhességet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fontos volt, hogy megállapítsa, hogy nem méhen kívüli és hogy normálisan fejlődik (ehhez kell egy korábbi és későbbi uh is), és ezért már 5. héten elmentem és láthattuk, hogy ott van, jó helyen, minden rendben. Szívhang csak a hatodik héten volt. Sokan mondják, hogy elég később menni, a 2. kimaradt menzesz körül, de engem az nem nyugtatott volna meg. Így jobb volt.
2013. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért kell korán menni, mert a méhen kívüli terhesség szét repesztheti a petevezetéket és az az anya életébe kerülhet. Ha időbe mész nem veszik ki a vezetéket, hanem gyógyszerrel rendezik. Idejét múlt dolog, hogy elég 2 hónaposan menni. Linkelek neked privibe egy orvos videóját.
2013. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy pozitívat teszteltél, onnantól már mehetsz is!!!
2013. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is vártam az első terhességnél, mondván, hogy majd ha már valószínűleg lesz szívhang. Nos, nem volt szívműködés sem az első vizsgálatnál, sem később. Így én már csak puszta óvatosságból is azt mondom, hogy azonnal megyek a következő terhességnél, igaz, akkor még szívhangot nyilván nem várhatok, de legalább azt megtudom, hogy jó helyen tapadt-e meg a pici.


Szerintem is elavult szemlélet ez a menj minél később dolog. Magánorvoshoz járok, de erre nem sajnálom a pénzt egy percig sem. Ha kell, hetente megyek, csak végre hallhassak szívhangot és legyen minden a lehető legnagyobb rendben... A saját érdekemben is.

2013. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a 2 legfontosabb aggodalmamat egyszerre akartam letudni, nyugodt környezetben, ezért pontosan a 7. hét betöltése napjára magándiagnosztikára jelentkeztem be.

Semmi nőgyógyász meg ilyenek, csak egy szonográfus.


Pillanatok alatt megmondta hogy méhen belül van, és 140-et ver a szíve. Utána kedvesen elmagyarázott mindent a kicsiről, kaptam képeket, cd-t, férjem is bent volt, hallgattuk a szívét.


Sztk-ba 9 hetesen megyek, persze nem mondom meg hogy voltam már, mert akkor elküldenek, hogy jöjjek vissza 12 hetesen...

Így többször látom a kicsit :))


És csak 7500 volt a vizsgálat.

2013. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 28. 20:57
 7/7 anonim válasza:

Én a kimaradt menstruáció után 3 három héttel mentem el orvoshoz, úgy hogy előtte otthon teszteltem és pozitív lett.

Már azon az első uh-n volt szívhang is.

2013. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!