Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől nincs már...

Hányadik héttől nincs már semmiféle károsodása a babának, ha megszületik? Én most vagyok a 36. hétben és még mindig idegeskedem. Nemszeretném inkubátorban látni vagy ilyesmi!

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 36. hétre született, teljesen egészséges, minden rendbe volt/van vele. Pár órára inkubátorba tették, de én azt nem is láttam, csak az apukája mondta. Szóval röviden annyi, hogy ne aggódj, most már nem lehet baj. És ne idegeskedj, mert az nem jó se neked sem pedig a picurkádnak.

Üdv, egy 18 hónapos kislány anyukája.

2009. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia


Szerintem ha az orvos mindent rendben talál ne aggódj, nem lesz semmi baj. Ha a méretek megfelelőek jó az áramlás nem beszélnek retardációról stb. akkor minden ok!! Az én babám 41. hétre született mégis inkubátorba került, de ő beteg volt eleve. Inkább várd a pillanatot amikor megölelheted! Boldog várakozást és aludj sokat, mert ha megszületik átveszi feletted a hatalmat:-)

2009. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Alszok ám :)
2009. okt. 22. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Betöltött 36. héttől már nem is számit koraszülöttnek, nyugi, nem lesz baj.
2009. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Garantáltan soha nem lehet azt mondani, hogy biztosan károsodás nélkül születik majd. Ugyanis szülés közben is érheti károsodás, pl oxigénhiány miatt. De erre ne is gondoljunk.


Kétféle osztályozás van: kis súlyú és koraszülött baba. A 37. hét előtt születettek számítanak koraszülöttnek, őket általában a biztonság kedvéért rövid időre inkubátorba teszik. Ha a baba 2500 grammnál kevesebbel születik, de időre, akkor kis súlyú babának számít, nem koraszülöttnek. Egy korábban, de korának megfelelő súllyal született babának mindig sokkal jobbak az esélyei, mint egy időre, de kis súllyal született babának.


Ne aggódj! Ha a babád most születne meg, a kora miatt nem lennének problémái. Elég fejlett ahhoz, hogy a méhen kívül is jól meglegyen. :-) Már minden szerve működik, szépen tudja használni a tüdejét, működnek a veséi, a szeme, már hónapok óta tud nyelni, az agya is kellően fejlett, legfeljebb a hőháztartása lehet kicsit bizonytalan még.

2009. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A koraszülött intenzíven dolgozó barátnőm szerint 33+0-tól 99%, hogy egészséges lesz.Ha megvan a súlya, és nem volt extra körülmény, 36hetesen már nem fog inkubátorba kerülni.
2009. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De jó! Most megnyugtattál utolsó válaszoló!Köszönöm mégegyszer a válaszokat!
2009. okt. 23. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!