Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ennyire más a terhesgond...

Miért ennyire más a terhesgondozás a különböző országokban?

Figyelt kérdés
Külföldön, Angliában várok babát, 30 hetes vagyok. Nőgyógyász kétszer látott, mert két ultrahang volt (8. és 20. héten), és ha nincs gond, több már nem is lesz a szülésig. Vérvétel kétszer van a terhesség alatt. Kenetet csak akkor vesznek, ha panasz van. Méhszájat nem vizsgálnak. Az AFP vizsgálatot nem javasolják, mert megbízhatatlannak tartják. Méhkeményedésre magnéziumot szintén nem. A bábával találkozom havonta, nagyon kedves, megnézi a pisimet és meghallgatja a baba szívét. A statisztikáik mégis jobbak, mint nálunk. Engem meg folyton kétségek gyötörnek, hogy megkapunk-e mindent, annyira más itt, mint otthon... Mit gondoltok erről?
2008. jún. 26. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Pont most indítottam ilyen topicot.

Ugyanígy ki vagyok akadva mint te.

Ha gondolod beszélhetnénk msn-en és megpróbálhatnánk együtt megtalálni a kiutat az itteni ellátás hanyagságából.


MSN-em: pixy_85@hotmail.com

2008. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak az AFP-ről tudok nyilatkozni, azért nem csinálják, mert finoma szólva is ócska elavult és nagyon sok fals eredményt ad. Csak a magyaroknál, és a tőlünk keletebbre lévő finomabb országokban van ez, mivel még mindig ez a legolcsóbb:(
2008. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
milyen statisztikák jobbak ott, mint Mo.-on?
2008. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A csecsemőhalandóság Angliában 0,5 %, Magyarországon 0,8 %. (Németországban 0,4 %, a skandináv országokban ennél is alacsonyabb). Magyarországon 90 %-ban végeznek gátmetszést, Angliában 10 %-ban. Kevesebb a császármetszés is. Ezt egy statisztikai honlapon néztem meg. Ezért is furcsa ez az egész.
2008. jún. 26. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:

a mo.-i csecsemőhalandóságban szerintem benne van az is, hogy sokan, sajnos egyre többen titkolják a terhességüket, és otthon szülik meg, utána meg megölik a babát.

a gátmetszésnek és a császárnak szerintem nincs köze a terhesgondozáshoz.

2008. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És arra felfigyelt-e már valaki, hogy rengeteg a down-kóros itt Angliában? Én nap mint nap találkozom ilyen gyerekekkel-felnőttekkel.

Ezen meglepődtem. Vagy Magyarországon nem merik kivinni őket az utcára és azért nem látjuk?

Erre a statisztikára és a miértjeire lennék kíváncsi.

2008. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igaza van a 4. válaszolónak a gátmetszésnek és a császárnak nincs köze a terhesgondozáshoz. a terh.gondozás célja, hogy a rendellenességeket, betegségeket kiszűrjék, nem az, hogy gátvédelemmel szüljél császár nélül.
2008. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor ezek szerint én vagyok itt a harmadik Angliában élő magyar kismama. :-)

Nekem is nagyon-nagyon lesújtó véleményem van az itteni terhesgondozásról, szerintem borzasztó. A gépek, lehetőségek adottak, de kevés az orvos. Otthon egy erősebb megfázással többet foglalkoznak, mint itt egy terhességgel, ami elméletileg ugye nem betegség, de azért valljuk be: vizsgálatokra szükség van.

Én ráadásul abban a helyzetben vagyok, hogy nem komplikáció mentes a terhességem, 18 hetes vagyok, három hete voltam otthon nyaralni és ellátogattam egy orvoshoz is, mert voltak panaszaim. Otthon meg is állapították, hogy veszélyeztetett terhes vagyok és csak hosszabb könyörgés után engedtek el a kórházból. Visszajöttem abban a hitben, hogy majd itt is foglalkozni fognak velem, hiszen kell, ennek ellenére tojnak a fejemre. Öt hete vannak (szerintem súlyos) panaszaim, ennek ellenére a héten értem el csak azt, hogy egyáltalán orvossal találkozzak, a vége az lett, hogy megállapították, szerintük makk egészséges vagyok. És természetesen ezentúl nem foglalkoznak velem. Ennyit erről.

Egyébként ha van kedved add meg az e-mail címet, osztozhatunk a tapasztalatokon!

2008. jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!