Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves szegedi terhes nők!...

Kedves szegedi terhes nők! Részt vennének-e egyéni terhestornán? Segítségüket szeretném kérni!

Figyelt kérdés
Végzős gyógytornász hallgató vagyok Szegeden. Szakdolgozatomat a TERHES NŐK TESTTARTÁSA-ból írom. A ’kismama tartás’-ra jellemző, hogy a medence előrebillen, így a gravitációs középpont előrébb helyeződik, ami egyensúly problémákhoz vezet, növekszik a magzat és a terhes nő testsúlya, megváltoznak a gerinc görbületek, aminek pedig hát+derékfájdalom lesz a következménye. A szakdolgozatom arról szólna, hogy 2-3 várandós nőt szeretnék tornában részesíteni. Egyéni tornáról lenne szó (személyre szabottan) a kismama otthonában heti 2 alkalommal kb.1 óra. A tornán nincs ugrálás, kemény izomerősítés, viszont nyugodt, lassú mozdulatokból álló, egész testet átmozgató tornát végzünk. Szerepet kap a vénás torna, a helyes légzőtechnika és a relaxálás is. A mozgás hatására javul a testtartás, az izomfeszülés megszűnik, csökken a derék-és hátfájdalom mértéke, könnyebbé válik a légzés és nem utolsó sorban javul a közérzet. Időközönként méréseket végeznék (hajlásszögmérő, súlyvonal meghatározás fotó alapján, centiméterrel mérés, stb ->és így azt vizsgálnám, hogy az elvégzett egyéni torna hatással van-e a (terhes nők) testtartására. Fontos, hogy a résztvevő kismamák a 2. trimeszterben (kb.4. hónapban) legyenek, ne legyenek veszélyeztett terhesek, valamint szülész-nőgyógyász szakorvos tudta és jóváhagyása szükséges, hogy semmilyen akadályt nem lát arra, hogy a terhestornán részt vehessen a kismama. (A terhes nőknek az orvostól kell olyan igazolást kérni, amin az orvos feltünteti, hogy Terhes tornán részt vehet / alkalmas. ) A mérések a gyógytornász konzulensem jelenlétében történnek. Szeretettel várom azokat a terhes anyukákat, akik részt vennének ebben a tornában és vállalnák, hogy szakdolgozatom alanyai lesznek. Köszönötettel: Krizsán Nelli További tájékoztatás, elérhetőségeim: email v telefon.
2009. okt. 19. 18:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Én szívesen részt vennék, de már a 27. hétben vagyok.

Egy tipp: a szegedi Újkilinikára járunk sokan tornázni.(kedd:17-18, csüt.: 18-19, fiziológiai részleg) Talán ott kellene megpróbálni, a gyógytornász is segítene szerintem. Meglepődve tapasztaltam, hogy az ottani kismamák közül sokan nem is ismerik ezt az oldalt.

2009. okt. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!