Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éjszakáként nagyon kellemetlen...

Éjszakáként nagyon kellemetlen vádligörcseim vannak, többször is. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy magnéziumot szedhetnék, de mivel más nem indokolja (nem keményedik vagy görcsöl a hasam), még kihagynám, ha lehet. Felpolcolni meg nem polcolhatom, mert még nem fordult be a babám, és addig nem javasolják a hanyattfekvést, hogy tudjon mozgolódni. Van valami hatásos ellenszer erre?

32 hetes mami


2008. jún. 24. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én férfi vagyok, ezért nem is vagyok terhes, de nekem is időnként begörcsöl a vádlim, sokszor annyira, hogy kínok közt riadok fel! Nekem is a magnéziumot ajánlották, és segített is!


A banán, és a szőlő is tartalmaz sok magnéziumot, az is segíthet!

2008. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedj magnéziumot vagy igyál kalcium pezsgőtablettát. Semmi gond nem lesz tőle. Viszont ha nem szedsz magnéziumot akkor csak neked lesz egyre roszabb ahogy közeledsz a szülés időpontja felé.

A hanyattfekvést meg egyáltalán nem javasolják a terhesség alatt, főleg már ennyi idős korban mert a baba elnyomja a lepényi artériát.

Feküdj bal oldaladra.


Üdv:37 hetes kismami

2008. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A magnéziumot nem csak a haskeményedésre szokták adni. A magnéziumhiány úgy általában okozza az izmok görcsölését. Nekem a védőnő azt mondta, hogy ha a testben akárhol van görcsölés, akkor a méhben is lehet, tehát nem kell megvárni, amíg begörcsöl a méhed, ha csak a vádlid görcsöl, akkor is egyél magnéziumot.

Vagy magne-b6, de pl a nagypapám fokhagymát evett ellene.

2008. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!A magnézium nem csak akkor jó,ha a pociddal probléma van.Én több éve sportolok,és az izomgörcsök ellen minden nap megittam 1 pezsgőtablettát.Most a baba miatt abbahagytam a sportot,a terhességem eddigi ideje alatt nem voltak izomgörcseim,de ha lennének,biztos innám a magnáziumot.Kell a szervezetnek.Próbáld ki,de ha kétségeid vannak,inkább kérdezd meg a védőnőt,vagy a nődokit.

Boldog babavárást.

22 hetes kismama

2008. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a calcium is okoz izom görcsöket.Nekem csak az segített,hiába szedtem külön magnéziumot.Arra figyelj,hogy a calcium csak magnéziummal együtt tud beépülni a szervezetbe.ÉS kb 3szor annyit vigyél be mint normál esetben,mert várandós vagy és kell.Nekem megszüntek innentől ezek a dolgok .Tudom mennyire rossz:(37hetes kismama
2008. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!