Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális a haskeményedés és...

Normális a haskeményedés és görcsölés a 31. héten?

Figyelt kérdés
Kb 2 napja esténként nem tudok elaludni. Eleinte annyira mozog, utána meg annyira görcsöl a hasam alja és fáj a derekam, meg 10 percenként járok pisilni. És muszály vagyok menni mert annyira fáj. Elég gyakran keményedik a hasam. És reggelente is hasonlóan vagyok. Viszont napközben nem ilyen vészes. Normális ez?
2008. jún. 24. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Napi 10 keményedés védőnő szerint normális. 11-től irány a doki. Koraszülést okozhat. Sok pihenés javasolt. Nekem is ezt mondták, de én megálltam pont a 10-nél. Menj el sürgősen orvoshoz, mert a görcsölés nem normális sztem. Majd a doki megnyugtat, de lehet, hogy adnak valamilyen vitamint. Nekem is írtak.
2008. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem valamilyen vitamint adnak, hanem konkrétan Magneb6-ot és az teljesen rendbehoz. A védőnők sajnos gyakran annyira, de annyira okosak tudnak lenni. Általában túl szeretnének teljesíteni hatókörükön és ennek eredményeképpen riogatnak olyan dologgal, ami egyébként teljesen természetes. Én is hasonló cipőben jártam: keményedett, nem 10szer hanem rengetegszer akár 30szor is és bizony este fájt is hol itt hol ott és én voltam a törpevízmű. Elmentem az orvoshoz, aki megvizsgált és mindent rendben talált. Ép baba, zárt méhszáj stb. Írt fel magne b6-ot és abból minden másnap veszek be egyet és azóta minden ok. és azt is mondta, hogy ez teljesen normális, hát tágul minden izmod, a baba nő folyamatosan és nem okoz koraszülést. Koraszülést az okoz ha a keményedést nyitott méhszáj okozza. de ezt meg nem látja az okos védőnéni, hgyhogy ne mondja már hogy 11 keményedés húúúúhhaaaa! nyugi minden rendben. Jó babázást úgy kb 2hónap múlva:)
2008. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyanez a problémám volt, most 33 hetes vagyok. Én is 31 hetesen kezdtem. Voltak 20 perces fájásaim is, aztán akkor már úgy döntöttem irány a doki! Kaptam panangint, és magnézium citritet. Azóta napi 3-4 keményedésnél nincs több. Ja és kiderült hogy nyitva a méhszáj és megrövidült a méhnyak. De a doki bácsim azt mondta hogy ettől még kihúzhatjuk amíg kell! Csak szednem kell a gyógyszereket. Nekem a magne b6 szinte semmit nem ért. De ez a két gyógyszer csodákat tett. Keresd meg az orvosod mielőbb! Boldog babavárást! Üdv 33 hetes kismama.
2008. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak üzenem, hogy a napi 10 keményedést nem véletlenül mondta a védőnő! Sok védőnő szokott hülyeséget mondani,ill. riogatni, de ez most nem az!

Ez tény (az orvos szerint is): napi 10 keményedés még elmegy, ill. fontos, hogy 1 órán belül ne legyen 4-nél több! Ha mégis, irány azonnal az orvos!

A másik, amit írtál szintén baromság! Úgyhogy javítok, mert ez így helyes: a keményedés okozhat méhnyak rövidülést, ill. kinyílhat a méhszáj - és ha ezt folytatom tovább, beindulhat a szülés! (Nem a nyitott méhszáj okoz keményedést)! Ezért kell vigyázni a sűrű keményedéssel, mert alattomos, ez is egyfajta görcs!

A MagneB6 nem mindenkinél válik be; Ahogy előttem már írták, van egy magnézium-kálcium tabletta, ami jó; és emellett sokszor kap még a kismama "visszatartó" gyógyszert is! (Vagy akár még 24 órás infúziót)! Ezeket a 36. hétig kell szedni! A gyógyszerszedés mellett pedig rengeteget kell pihenni, inkább feküdni!

Úgyhogy ha sűrűn van keményedés és görcs, akkor el kell menni az orvoshoz!

2008. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt napi 10 keményedés, max 5-6, mégis a 28. héten megállapitotta a doki, hogy nagyon fel van puhulva a méhszájam. A koraszülést megelőzvén szednem kell napi 4x2 magneB6-ot és 3x1 cordaflex nevű gyógyszert, ami szintén izomlazitó. Rengeteget kell pihenni, és álldogálnom, sétálgatnom szigorúan tilos. Ezekkel a gyógyszerekkel a méhösszehúzódásokat akarja megszüntetni az orvos, mert ugyebár ezek okozzák a méhszáj kinyilását, ami sajnos koraszüléshez is vezethet. Szóval irány a doki, megnézi a méhszájad, nehogy baj legyen. a görcsök pedig attól vannak, hogy nő a baba, tágulnak a csontjaid. Orvosom azt mondta, hogy ha fáj a szeméremcsont, illetve görcsöl a pocak az normális, csak haskeményedések ne legyenek.. illetve ha a görcsök rendszereződnek, akkor is érdemes orvosnak azonnal szólni.
2008. jún. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!