Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat a napi 1 kalcium...

Okozhat a napi 1 kalcium pezsgőtabletta olyan mértékű csontosodást a magzatnál, hogy a koponyája annyira megszilárdul, hogy nem fogom bírni megszülni?

Figyelt kérdés

Magamtól kezdtem el szedni, mert félek, hogy a fogaim nagyon tönkremennek. Most viszont azt hallottam, hogy túlzott koponyacsontosodáshoz vezethet a magzatnál. Szerintetek?

27 hetes kismama


2008. jún. 21. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha extrém mértékben szeded talán. De akkor is előbb a te veséd megy tönkre. Hol hallottál ilyen hüjeséget? :)))
2008. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gyógyszerész sógornőm mondta...
2008. jún. 21. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljes nyugalommal megihatod a napi 1 kalcium pezsgőtablettát. A legtöbb ilyen pezsgőtabletta csak kiegészítést ad, a napi ajánlott bevitel töredéke csupán.
2008. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőd jobban tenné ha lolvasná mi van a dobozra írva, miként működik a szervezetben és mi az RDA kismamák esetében mielőtt ijesztgetésbe kezd. Gyógyszerész?! Max asszisztens egy patikában,nem? (bocs a gyógyszerészektől! )
2008. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fogorvos barátnőmnek van 3 gyermeke. Nagyon sérülékenyek a fogaim és azt kérdezte, hogy mi lesz velem a terhesség alatt? Mind tönkre fog menni? Elmagarázta, hogy a fogaink nem a terhességtől mennek tönkre és nem attól, hogy a baba elvon tőlünk kalciumot, vagy vitamint. Hanem a megváltozott táplálkozástól a nyál összetétele is megváltozik és ez nem tesz jót a fogaknak. Ihatod a kalciumot ártani nem árt, de valójában majdnem mindegy.
2008. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne dorongoljatok igy le!

Az en dokim, aki nagy koponya a szakmajaban, heti 2x endeg calcium pezsgotabit inni, pont emiatt.

En inkabb hiszek neki, mint a gyogyszercegnek, akinek az az erdeke, h minel tobb szem fogyjon megvett dobozbol, es vedd az ujat. :(

2008. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem mondott hülyeséget a gyógyszerész sógornő! ez tényleg így van, hogy túl kemény lesz a baba koponyája a sok kalciumtól, és nehéz megszülni.
2008. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. jún. 21. 16:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Inkább a nőgyógyászodtók kérdezd ezt meg. Amúgy sem egészséges, ha minden nap iszol kálciumot, mert hozzá fogod szoktatni a szervezetedet. Én pl. elég sok mindenre allergiás vagyok, és inkább arra tartalékolom a kálciumot, mert ha minden nap innám akkor annyira megszokná a szevezetem, hogy egy tabletta már nem is segítene. Inkább kérj a nődokidtól olyan vitamint amiben picit több kálcium van, ne sima kalciumot szedj csak. Vagy ne minden nap. A fogaid romlása nem ezen fog múlni. További szép babavárást kívánok Neked.

35 hetes kismami

2008. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaza van a sógornődnek,a calciumot igenis túl lehet adagolni.Honnan tudod,hogy alacsony a calciumszinted?Nézték?

Mert a fogaid nem biztos,hogy attól romlanak.Valóban kóros csontosodást okozhat,ha mondjuk amúgy sem alacsony a calciumszinted,és még iszod is pluszba.És nem csak koponyacsontosodást,hanem máshol is.

Szerintem is vigyázz vele,vagy legalább nézesd meg,hogy szükséged van-e rá.


Boldog babavárást,üdv

2008. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!