Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális 7hetesen5nap...

Mennyire normális 7hetesen5naposan, hogy szinte állandóan fáj a farcsontom?

Figyelt kérdés

olyan mintha a derekam és a medence csontom találkozásától indulna ki a szúró fájdalom a farcsontomig(szinte teljesen le)

ezt az 1.terhességem végén éreztem közeledtén a szülés felé.És ebből kifolyólag van egy közel 1éves fiam(29én lesz)Néha annyira beleszúr,hogy alig bírok menni.Ugye nem lehet ebből nagy baj?


2009. okt. 10. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 8 hónapos, első gyerek, nekem is fájt már elég korán, de azt olvastam ez normális, mert nyúlnak a gerinc szalagjai. Később elmúlt, aztán mikor a baba nagyobb lett ismét előjött,sőt pár hete le is sántultam. Valószínűleg benyomódott az ülőideg (nervus isciadicus). Sokat nem lehet tenni vele, spontán múlik. Néha ahogy fordul a baba, akkor finoman kattog a gerincem. Segít ha a férjem finoman megmaszírozza a derekamat.
2009. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez is a terhesseg egyik velejaroja,nekem is kb 8-9 hetesen kezdett el fajni,es most 18 hetesen meg mindig sot meg ha kell jobban faj a derekam a farcsontom s neha meg a combom is.Nagyon szivesen ulok a foldon neki vetve a hatam az agynak,az jol esik.Mindig mikor faj gondolj a manodra ahasadba es turhetobb lesz.Szep babavarast.
2009. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is ez volt,tágul a medencecsontod.Engem többen "nyugtattak",hogy szlés után ugyanez lesz csa összefeléfog meni...szerencsére ez nem történt meg....
2009. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló problémám volt, estére már annyira fájt, hogy csak jajgattam, mint egy öregasszony :) A védőnőm kismama tornát (azaz terhestornát -csak ezt a szót nem szeretem)javasolt. Hetente 2x járok tornázni, ott szakszerű felügyelet mellett mozgatjuk át a medencét, a gátizmot, hátizmot, stb. Azóta lekopogom nem fáj. Javaslom te is kérj beutalót tornára és akkor ingyen járhatsz! A hátfájás pedig vagy elmúlik, vagy enyhül.
2009. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!