Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több gyermekes anyukák! Hogy...

Több gyermekes anyukák! Hogy viseltétek az állandó emelgetést az első babával? Kicsit félek, nem vezethet-e vetéléshez. Várom megnyugtató válaszaitokat.

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 20 hónaos.Sokat viteti magát,a lépcsön fel le.Nem mindíg van kedve gyalogolni.Ugye a lakásban játszunk dobálom,alapból de´delgetem....

Most 18 hetes vagyok.

2009. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 év van a két nagyobb gyerek között, a legkisebb 1,2 évre született. A fiam jó kis vasgyúró volt, mikor a húgát vártam. Bizony volt, hogy véletlenül megrúgta a hasamat játék közben, de tudtam, a pici odabent jó helyen van. Emelgettem is, cipelni is kellett, pedig akkor már 20 kiló fölött kocogott :)) Soha nem volt egyik terhesség alatt semmi problémám és a babák is rendes időre születtek.
2009. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már tudtak járni,csak akkor vettem fel,ha feltétlen kellett.A lépcsőn legfeljebb meg-meg álltunk,volt hogy számoltuk a lépcsőfokokat ,de gyalog mentünk fel.Velem mindig feljöttek szó nélkül,a nagymama meg cipelhette őket.Ha megszokják,hogy mire való a lábuk,és az anyuka következetes,akkor nem is igénylik,hogy felvegyék őket.
2009. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerekem között másfél-két év közti korkülönbség van (most jön a negyedik), így mindig volt legalább egy, akit néha emelgetni kellett, sőt, néha még a nagyobbakat is, de sosem volt gond ebből. Én is azt tanácsolom, hogy csak akkor emlegesd a nagyobbat, ha muszáj, de tudom, hogy viszonylag gyakran van ilyen (ha máskor nem, akkor mikor beteg, vagy vígasztalni kell), de ettől szerintem nem eshet baja a Pocaklakónak, ha nem viszed túlzásba!
2009. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy veszélyeztetett, nem nyilt idő előtt a méhszájad az előző babával sem stb. akkor ha nem emelgeted folyton, nem lesz baj!

Én 38 hetes terhes vagyok most. A fiam 2 éves lesz, mostanában nagyon ölbe szokott, és van hogy nyomkodja a hasamat, vagy megrúgja, nem direkt, de lekopogom semmi bajom nincs, kistesó meg visszarúg neki és kész :)

Mondjuk azért igyekszem, hogy mikor apja itthon van akkor nála legyen karban, illetve ha nagyon bújós kedve van, leülünk a fotelba és úgy veszem fel, szóval nem állva.

Azért ha egy gyerkőc már 1-másfél 2 éves, imád annyira mozogni, meg szaladgálni sztem h ne akarjon olyan sokat kézbe lenni.

2009. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 gyerekem van , viszonylag kis korkülönbséggel. A terhesség első harmadában próbáltam kevesebbet emelgetni , de néha elkerülhetetlen. Sokszor vittem fel őket az emeletre , mert gyakran elaludt a babakocsiba és olyankor mindig fel kellett cipelni. Egyik terhességnél sem volt belőle semmi probléma .
2009. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem elég problémás volt eddig a terhességem, talán nem is merünk ezért majd testvért vállalni, már 35 vagyok nem lenne már időnk kivárni, hogy meglegyen a nagyobb korkülönbség. Ez szerintem alkati kérdés és szerencse kérdése, hogy ki hogy viseli a terheségét. Ha nincs problémád, ebből szerintem nem is lesz, ha a nagy tesót fel kell venned.

Nekem nagymamám szokott eszembe jutni, akinek senki segítsége nem volt a 3 gyerekre, akkoriban még nem volt divat a férjnek segíteni és kint éltek tanyán, háztartás, háztáji állatok, stb. a gyerekek mellett.

2009. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nagyfiam 5 éves, időnként ölbe kívánkozik,20kg.A 7végén 5db 65kg-os nagyméretű dobozt cipeltem fel az emeletre a férjemmel-gardróbszekrény-nem volt aki segítsen.34 hetes vagyok,mondjuk nem veszélyeztetett...
2009. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!