Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap leszek 23 hetes. Akkor...

Holnap leszek 23 hetes. Akkor ez pontosan hány hónapos terhességet jelent? Mert ugye a terhesség 40 hetes, arra jön ki a 9 hónap.

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
5 hónapos.
2009. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én úgy számolok, hogy egy hónap 4 és fél hét. Ezek szerint te 23/4,5= 5 + (egy pici) hónapos terhes vagy.

én 29hetes vagyok most, vagyis 6,5 hónapos.

Remélem segitettem.

2009. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

én úgy számolom, hogy öt és fél hónapos vagyok, mert holnap leszek 24 hetes. Ápr. 23-án jött meg utoljára, május 23-án 1, június 23-án 2, július 23-án 3, augusztus 23-án 4, szeptember 23-án 5 hónapos voltam. Ha valaki megkérdezi, azt mondom, 5 és fél hónapos vagyok.


A 40 hét az holdhónapban van, vagyis 28 napos holdhónapokkal számolva. Ha így 9 hónap a terhesség, akkor 20 hetesen vagy 4,5 hónapos, 24 hetesen pedig 5,5 hónapos. Pár nap ide vagy oda nem számít. 5 és fél hónapos vagy.

2009. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 7. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
utolsó vagyok, az előbb hülyeséget mondtam, de jól számoltam. 40 hét az 10, és nem 9 holdhónap. A lényeg nem változik: 5 és fél hónapos vagy (vagy legalábbis leszel pár napon belül)
2009. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
23 hetes az 6 hónapos. 21-től 24-ig 6 hónapos terhesség.
2009. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En azt szoktam nezni, hogy az utolso mensim ota hany (naptari) honap telt el. Peldaul nekem majus kozepen volt az utolso mensim elso napja, tehat oktober kozepen leszek ot honapos terhes, akkor lepek a hatodik honapba.

A holdhonapokkal en egyaltalan nem szamolok, mert altalaban "kulsosok" kerdezik honapokban a terhessegi koromat es ciki lesz nekik az utolso negy hetben azt mondani, hogy a tizedik honapban vagyok (ha holdhonappal szamolnek). Naptari szerint meg akkor pont a kilencedikben leszek es igy nem fognak az akkor kerdezoskodok sem furcsan nezni ram...

2009. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolso valaszolo vagyok: egyebkent te a hatodikban vagy, kb ket hettel vagy nagyobb terhes, mint en, tehat te mar betoltotted az ot (naptari) honapot, a hatodikban vagy.
2009. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!