Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív tesz után először a...

Pozitív tesz után először a nőgyógyásznál mi várható?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
ultrahang vizsgálat, esetleg elküld vérvételre. 7-8 hetesen érdemes menni, akkor már van szívhang. én 5 hetesen mentem, nem éppen korszerű ultrahang géppel vizsgált, így nem látott még semmit. 2hétig még evett az ideg.
2013. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

6 hetes lehetek

Bocs az elírásést (teszt), ideges vagyok. :)

2013. máj. 27. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia akkor szerintem még várj 1-2 hetet, nekem ugyan 6 hetesen és 3 naposan volt szívhang de biztos ami biztos ne kelljen 2 szer menni. 2.babámnál 6 hetes voltam pont amikor mentem és visszarendelt 1 hétre rá kontrollra mert még ne volt szívhang, viszont minden rendben. 11+3 napos kismama
2013. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm és gratulálok!

Sajnos már nem tudom lemondani, de legalább tudom, mire számítsak.

2013. máj. 27. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Én elég korán elmentem, akkor még csak egy 5mm-es petezsákot lehetett látni, de én annak is örültem nagyon. :) Nekem 3 hét múlva kellett visszamennem, akkor voltam 7 hetes a picivel, és akkor már volt szívhang is :) Amúgy első alkalommal a nőgyógyász először felvesz 1-2 adatot, pl. utolsó menstruáció első napja, ilyenek. Utána jön az ultrahang. Ha már látják a picit, akkor pedig elküld védőnőhöz, és ha mostanában nem voltál rákszűrésen, akkor vesz mintát is. Szerintem nagyjbáól ennyi.
2013. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oh, ilyen hamar kell védőnőhöz menni? Valamiért azt hittem, csak a szülés előtt kell megismerkedni vele, és majd utána jön a baba miatt. :)

És a védőnőnél mi várható? :) Ő miket kérdez? Vagy ki is jön felmérni pl. a körülményeket?

Köszönöm a segítséget.

2013. máj. 27. 19:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Hozzá én a 10. héten mentem, szerintem nem kell halogatni, főleg hogy ő írja meg a gondozási kiskönyvet, amibe pl. majd gyűjtened kell a pecséteket, hogy később majd megkapd az anyasági segélyt. Felveszi majd a kórtörténetedet is, és érdemes majd összeszedni a családodban és a párod családjában előfordult betegségeket is, mert rá fog kérdezni. Másrészt elmond mindenfélét, mikor milyen vizsgálatra kell menned, tájékoztat szülés felkészítő tanfolyamok indulásáról, stb.

Vizeletvizsgálatra, súlymérésre és vérnyomásmérésre számíts majd. Később haskörfogatot is mér, és a baba szívhangját is meghallgatjátok majd :) Ja és el fog menni hozzátok, megnézni a "körülményeket". (mármint hogy pl. nem düledező falak közé viszitek majd a babát, ilyenek :)

2013. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Most voltam.

Tényleg nem volt még szívhang, de azt mondta, ez normális. 2 hét múlva kell visszamennem.


Jaaaj, annyira izgultam, hogy nem tudtam megmondani, hány éves vagyok. :) Megpróbáltam kiszámolni, mert a születési évemre még emlékeztem, de nem sikerült. :)

2013. máj. 27. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez aranyos! :)))

Gratulálok!

2013. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!