Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhesen, passzív...

7 hetes terhesen, passzív táppénz után mit tegyek ha megszünt a munkahelyem?

Figyelt kérdés
Menjek-a munkanélkülibe? És ott mondhatom-e hogy terhes vagyok?
2008. jún. 18. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Engem 8 hetesen rugtak ki, utána passzív táppénz 3 hónapig, aztán mentem munkanélkülire, 6 hónapra kaptam meg, mondtam, hogy terhes vagyok, mert úgy jött ki, hogy maradt 1 hónapom. Így folyamatos maradt a munkaviszonyom, és a gyedemet a jó fizum után kaptam. (én már 4 éve itthon vagyok...) A lényeg, hogy időben intézkedj.

Boldog babavárást! :o)

2008. jún. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ó te szegény,jól jártál te is:(((

A saját helyzetemet tudom neked leírni,de az én gyerekem már 2,5 éves.Mikor a munkáltatóm megtudta hogy terhes vagyok,nem hosszabbította meg a szerződésemet.Határozott idejű volt sajna.Én kicsit idősebb terhes voltam akkor.Kihasználtam a passzív táppénzt,aztán be kellett jelentkeznem a munkanélküli hivatalba,ahol természetesen meg kell mondani a terhességet,hogy ne közvetítsenek ki sehova.Persze a legjobb az lenne,ha el tudnál még pár hónapra helyezkedni,csak ez nagyon nehéz.Nekem nem folyósítottak már ellátást,mert mehettem szülési szabira,aztán t-gyás-ra.De idén változtak a dolgok,és úgy hallottam rossz irányba:(((Én is pár nap múlva szülök megint,és nincs munkáltatóm,a hivatalba vagyok bejelentkezve,nem is tudom mi fog most megilletni,de azzal ijesztegetnek,hogy ugyanannyit kapok majd 3 évig a 15év munkaviszonyommal,mint aki egyetlen órát sem dolgozott.

Eddig még egyetlen ügyintéző sem tudta nekem normálisan elmagyarázni,hogy mi illet majd meg pontosan.


Minden jót nektek,üdv.

2008. jún. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat. Elmegyek a munkanélkülibe.Egyébként úgy tudom 45 nap a passzív táppénz. És már a munkahelyem is megszünt.Közös megegyezéssel.Valamennyi végkielégítést fizettek. 19 évig dolgoztam a cégnél.
2008. jún. 18. 09:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarok hülyeséget írni,mert lehet hogy ez is változott,de én tovább voltam passzív táppénzen.Akkor a ledolgozott évekből számolták ki időarányosan,hogy mennyi jár.Talán neked is több mint 45 nap.


Üdv:2-ik válaszoló.

2008. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Most olvastam, hogy a passzív táppénzt idén április 1-jétől 90 napról csökkentették 45 napra. Szomorú vagyok mert így tényleg nem tudom, hogyan lesz tovább. Remélem a munkanélkülibe tájékoztatnak a továbbiakról megfelelően.
2008. jún. 18. 10:18
 6/8 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak. Én úgy szültem, hogy 19 hónap van a két gyerkőc között. Mivel még gyed-en voltam, ugyanazt kaptam a másodikra, mint az elsőre, egy forinttal sem kevesebbet (persze többet sem). De nem tudom, hogy ez gyes-nél is így működik e. Szerintem igen, hiszen az is beletertozik a folyamatos munkaviszonyba. Persze, ha a nagyobb 3 éves kora előtt szülsz. Persze az is igaz, hogy ez 21 hónapja volt. Első voltam
2008. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első baba? Vagyis nem a gyesed járt le és utánna szünt meg a munka helyed mert akkor én úgy tudom jogosult vagy mindenre mivel a szülést megelőzően a 2éven bellüli 180 napodat nézzik.De ha gyesről visszamentél és a szabadság után rugtak ki akkor a táppénz után munkanélküli és ha szülés előtt nincs olyan ismerősöd aki tud legalább 1 hónapra bejelentenni akkor csak a 28000-tos gyest kapod.Ezt ebben az évben hozzták hiába,hogy a munkanélküli alatt is biztosított vagy.
2008. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nem, nem a gyesem járt le, ahogy becsődölt a cég, utánna 2 héttel derült ki hogy babánk lesz. Amúgy a 3-madik baba a családban, de már van két "nagyobbacska" fiam. Hol tudnám ezt megérdeklődni? Talán az oep-nél? Köszike!
2008. jún. 18. 13:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!