Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jár nekem a gyed és a gyes?...

Jár nekem a gyed és a gyes? Mostmár teljesen össze vagyok zavarodva.

Figyelt kérdés
2008.07.21-től vagyok az első munkahelyemen, 2009.07.27.én jöttem el táppénzre. Előtte nem volt semmilyen jövedelmem, fősulira jártam. Januárban fogok szülni, akkor rám még régi szabályok vonatkoznak és kaphatok gyedet?
2009. okt. 2. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen jár a gyed, mert megvan a 180 nap, amikor biztosított voltál, és ha szülésig az leszel, márpedig ha táppénzen vagy akkor az leszel, járni fog a gyed:)
2009. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen jár a GYED és a TGYÁS is. És mivel május előtt születik a pici, így a régi szabályok szerint, tehát 2 év betöltéséig kapod a GYEDet, utána még egy évig a GYESt.

A TGYÁS pedig szülés előtt 1 hónappal is igényelhető, de a szülés napjától is.Ezt 168 napig kapod, összege az előző évi átlagkereseted 70%-a(tehát valamivel több, minta mostani táppénzed)és nincs maximalizálva, nem úgy mint a GYED.Ha ez letelik a TGYÁS, akkor kezded el kapni a GYED-et, aminek az összege maximalizálva van, azt hiszem ez nettóban olyan 86000 FT.

2009. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor jól gondoltam én is.
2009. okt. 2. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!