Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes vagyok, eddig 3 vagy...

17 hetes vagyok, eddig 3 vagy 4 alkalommal vettem be 1 szem algopyrint, mikor nagyon fájt a fejem. NAgyon rosszul tettem?

Figyelt kérdés
Most voltam gyógyszertárban fejfájásra valamiért és ott mondta a gyógyszerész, hogy kismamaként a panadol a jó.
2013. máj. 15. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Igen a Panadolt szokták ajánlani,de az Algopyrintől sem lesz semmi baja a babádnak.

Nekem a terhesség alatt húzták a fogam,operálták a lábamat 2szer is.Vettem be a 9 hónap alatt vagy 6-8 algopyrint,semmi baja sincs a babámnak.

Ma már 4 hós eleven kiscsaj! :)

2013. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Hát igen, inkább panadolt kellett volna bevenni, vagy mielőtt bármit is beveszel kismamaként kellett volna megkérdezni a gyógyszertárost. Már vissza nem csinálhatod, de legközelebb figyelj erre oda!

Boldog babavárást!

2013. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
...folyt.....az algopyrin betegtájékoztatójában benne van, hogy kismamaként ne szedjék.
2013. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
fejfájásra inkább panadol, mert a paracetamol alapú fájdalomcsillapítókat részesítik előnyben várandósság idején. uakkor amikor én voltam beteg pl és lázas voltam, akkor azt mondta a védőnő, h ha még nem töltöttem be a 28.hetet, akkor vegyek be algopyrint, mert az sokkal hatékonyabb láz ellen és a tartós láz ártalmasabb a babának, mint a gyógyszer hatóanyaga. szóval, azért van olyan, amikor még a szakemberek is ezt ajánlják és te még csak 17 hetes vagy. ne aggódj, de azért legközelebb panadolt használj a fejfájásra...
2013. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszaitokat :). Utólag persze okos vagyok én is.
2013. máj. 15. 12:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
a panadolt és az algopirint ajánlják leginkább az orvosok. az enyém algorpirint mondta h szedjem. Más a panadolt mondja. Mind a kettőt lehet mértékkel ha nagyon muszáj. Minden gyógyszerre rá van írva h kérje ki orvosa véleményét. 3hós a lányom
2013. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

semmi baja nem lesz az algoprintől. Nekem a kórházban adták az orvosok az algopyrint vénásan egy betegség miatt annyira rosszul voltam sokszor.

Honnan veszitek ezt a baromságot, hogy az algo nem jó????

Megint a sok okoskodás. Mert valakitől azt hallotta.

2013. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na akkor megnyugodtam :) Köszi mindenkinek! :)
2013. máj. 15. 12:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

dr. Hamvas Ferenc szerint: "Terhesség alatt milyen fájdalom- ill. fejfájáscsillapítók használhatók, illetve mit használjunk lázcsillapításra gond nélkül?


Algopyrin, Quarelin, Demalgon nyugodtan használható fájdalomcsillapításra, Algopyrin, Kalmopyrin, Aszpirin, Panadol, Rubophen pedig lázcsillapítóként."


Én mondjuk fejfájásra semmit sem vennék be, soha nem is vettem még be semmit, inkább tűröm, bár lehet, hogy még nem volt olyan erős fejfájásom, mint neked.

23hkm

2013. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Ezektől a gyógyszerektől nem lesz semmi baja a babának.
2013. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!