Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg elott nagyon sokat...

Terhesseg elott nagyon sokat szivaroztam es sajnos most sem tudom elhagyni (de kevesebbet fustolok). Minel jobban szeretnem elhagyni, annal jobban kivanom a cigit. Hogyan hagyhatnam el?

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj mindig arra, hogy azzal ártasz a picinek! Nekem még egy nyelet bortól is lelkiismeret furdalásom van, pedig az nem árt. Egy normális terhesség alatt is állandóan izgul az ember, hogy minden rendben van-e, szépen fejlődik-e a baba, de ha cigizel, akkor még pluszban azért is kell aggódnod, mert nem tudhatod mit okozol vele. Próbáld meg megállni, akár milyen rossz is, mindkettőtök érdekében!!! Boldog babavárást! 27 hetes kismama
2008. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Jó én megértem hogy kívánod, hisz függő vagy. DE! Gondolj abba bele, hogy kockáztatod a gyermeked életét, és ha már most ilyen felelőtlen szülő vagy, milyen leszel ha megszületik a pici?
2008. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Lehet, hogy sablon szöveg, de kérj szakorvosi segítséget. Ez egy függőség. Nincs az leírva sehol, hogy az ember csak úgy abba tudja hagyni magától. De a tüdőgondozóban tudnak segíteni. Sőt, a háziorvosod is biztos tud ajánlani valakit, aki a környéketeken foglalkozik az ilyen problémákkal.


Nem vagy egyedül! Komoly lépés, hogy beismered a problémát és tenni akarsz ellene.


Szorítok neked!


Szép babavárást!

2008. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad múlik, ebben mi nem tudunk segíteni! Elhatározás kérdése az egész! Én is dohányoztam a terhesség előtt, még most is megkívánom a cigit, mert a férjem továbbra is dohányzik, de eszembe sem jutna rágyújtani!!!! Minden alkalommal az a kis élet jut eszembe, aki bennem növekszik és én vagyok érte a felelős! Nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel ha bármi baja lenne!!!!

Gondolj erre, és sikerülni fog!!!

8 hetes kismama

2008. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

bizony ám,ez csakis akarat kérdése, ha terhes az ember, ha nem, csak úgy tud leszokni, ha akar.és neked most van KIÉRT akarnod!

én 10évig lánc dohányosként éltem.3éve egyik nap azt mondtuk a párommal, ne cigizzünk.és azóta nem cigizünk.csak akarat és elhatározás kérdése.

sok sikert és boldog babavárást

35hetes kismama

2008. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A függés az függés, egyáltalán semmi köze az anya felelőtlenségéhez... Nem, nem felelőtlen az, aki szeretne füstmentessé válni a gyereke érdekében, de beismeri, hogy ez bizony baromi nehéz. (Legfeljebb nem álszent..)

A függőség betegség, és persze, akarat kérdése az egész, de az ember idegrendszere, ezen belül az AKARATA egyénileg változó, öröklött, stb... Az igaz, hogy fejleszthető is.

Orvosi segítség nagyon jól tud jönni ilyenkor megtámogatva az akaratot (anélkül nem megy), és annak elképzelése is jót tehet, hogy a gyerek a pocidban úgy kap levegőt ha épp pöfékelsz, mintha Te félig összeszorított orrcimpákkal, csukott szájjal próbálnád ugyanezt tenni.

A magzatkárosító hatásokat bizonyára kívülről tudod- ezzel nem jövök most. De szenved a kicsi a cigitől-szivartól, légszomja van tőle.

Hogy hasznosat is írjak: én láncdohányosként estem teherbe. (Napi 2 doboz.... Ez az igazság.)

Úgy tettem le 3 nap alatt a bagót, hogy azt mondtam: nem érdekel! Nem görcsöltem, nem erőszakoltam meg magam, egyszerűn elmentem mellette.. Olyan érzés volt, mint amikor egy régi szerelmed felé hirtelen közömbössé válsz.

Meggyőződésem, hogy görcsös akarással nekem nem ment volna...

Ugyanazt kívánom neked, amit magamnak: ötödik éve nem gyújtottam rá...

Sok sikert!

2009. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ui: természetesen azt, hogy a gyerek "levegőt kap" csak képletesen értettem, remélem, Ti meg félre nem:)
2009. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!