Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik az első lépések ha a...

Mik az első lépések ha a teszt szerint terhes vagyok? Mikor menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 6-7 hetesen érdemes menni, mert akkor az ultrahangon már hallható a szívhang :) Az utolsó menstruációtól számolják a terhességet.

Jó esetben ott a rendelőben megtudsz mindent, mik a következő lépések: védőnő, kiskönyv, vérvétel, stb.

Boldog babavárást kívánok!

2009. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, hogy nekem hogy volt, de ez is városonként változik.Ez szegedi infó.

1.) felhívtam a dokimat, adott egy időpontot

2.) Neki nincs uh-ja ezért tapizással megállapította, hogy kb 6-7 hetes terhesség lehet

3.)Elmentünk az első uh-ra és kaptunk egy igazolást a terhesség valósságáról

4.) Megkerestem neten, hogy ki a körzeti védőnőm, felhívtam és megbeszélem vele egy időpontot, amikor kiállította a kiskönyvet, de ezt megmondta őszintén, hogy csak a 10. hét után szokták.

5.) elmentem a háziorvoshoz, mert senki nem erőltette a vérvételt, én pedig szerettem volna és csináltattam hepa-szűrést, aids- tesztet, vizeletvizsgálatot stb, amit a kp. terhesgondozóban nem fogadtak el, hanem újra levették 2 hét múlva. Mindegy

6.)10. héten mentem még egy uh.ra, akkor már crl-t(ülőmagasság) is tudtak nézni. + kaptam időpontot genetikai uh-ra a 12. hétre

7.)Felhívtam a védőnő által megadott telefonszámon a központi terhesgondozót, rögtön azt kérdezték, hogy mennyi idős babás vagyok és annak megfelelően adtak időpontot.


Nos, nagyjából ez a váza az első 12 hetemnek. Persze mindez megfűszerezve rengeteg aggodalommal és örömmel, boldogsággal, amikor láttam a kis Babókámat.24 hetes km

2009. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 hetesen mentem el először dokihoz. Csak hasi uh-ja van, de meglátta vele a petezsákot és meglett a szívhang is, de azért elküldött az sztk-ba hüvelyi uh-ra mert ott és az alapján tudják hivatalosan igazolni a terhesség tényét. Ezzel a védőnőkhöz kell menni, akik kiállítják a kiskönyvet és minden egyébről tájékoztatnak. Vérvétel, vizelet vizsgálat, hüvely váladék vizsgálat (hogy van-e baci) és ha egy éven túl volt akkor rákszűrés következik. 12 hetesen uh, 16 hetesen AFP, majd 18-20 hetesen genetikai uh, ennyi volt nekem eddig (19 hetes vagyok). Ja, gratulálok és jó babavárást! :)
2009. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

uuhhh

van feladat...de gondolom majd minden megy magától és a doki elküld ahova kell.

köszönöm szépen a válaszaitokat:)

2009. szept. 30. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Elso a vedono, keresd fel ki a korzeti, o segit a dokiban es ad egy papirt is az osszes varhato vizsgalatrol es teendoorol. Aztan doki, uh es vizsgalatok, majd vervetel, korzeti dokival belgyogyaszat, ekg, fogorvos, aztan meg tobb uh es vervetel es vizsgalat minden honapban. Ha esetleg barna folyasod lenne vagy vereznel, azonnal ugyelet!
2009. okt. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk egy helyen van minden: nőgyógyászat, terhesgondozás-tanácsadás, ultrahang, mindez az sztk-n belül, tehát vérvételre, ekg-ra sem kell messzire menni. És sosem kell túl sokat várni sehol. Csak a háziorvos és a fogászat van máshol.


Azért jó a védőnőhöz menni elsőként, mert ő mindenben tud segíteni, mindennek elmondja a dolgok menetét, nem kell össze-vissza szaladgálnod.

2009. okt. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!