Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rá tud tekeredni a köldökzsinó...

Rá tud tekeredni a köldökzsinór a baba nyakára a pociban, vagy csak akkor, ha már bújna ki?

Figyelt kérdés
Azt játszottam vele, hogy meleg teásbögrét tettem a hasamra, amire ő odamászott és rugdosta. Ezt már a huszonvalahanyadik héten is csináltam, jó szórakozás volt. Most megint eszembe jutott, és csináltuk, meg is fordult, most már nem a jobb oldalon dudorodik ki a pocim, hanem a balon. A párom megijesztett, hogy addig forgatom a babát, míg miattam magára fogja tekerni a köldökzsinórt. Most nagyon megijedtem, lehet baja???
2008. jún. 16. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Előszőr is hány hetes vagy? Ha még pici és van elég helye akkor nem tekeri magára, de ha már nagy és alig van helye akkor ha olyan helyen van a köldökzsinor, előfordulhat hogy betekeri, de akkor meg már lehet hogy túl szükös a hely hozzá. Szóval kétesélyes. inkább ne játsz ilyet, ha már nagyobb.
2008. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, odabenn is rá tud tekeredni a köldökzsinór.
2008. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még anya sem lettem, máris felelőtlen vagyok :(((
2008. jún. 16. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne ijedj meg. Tobbet artasz ezzel az izgalommal, mint a bogres jatekkal:) En azt olvastam, es hallottam, hogy odabent ratekeredhet akoldokzsinor a baba nyakara, de mivel viz veszi korul a zsinor is lebeg, ezert nem esik baja. Gondolj erre nm lesz semmi baj. Nyugodj meg. De azert ne pakolassz semmit a pocidra, foleg ne meleg teat. Boldog babavarast!

2008. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, azért holnap elmegyek UH-ra. A baba szerencsére még most is mozog..
2008. jún. 16. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Dehogyis vagy felelőtlen!! Már most játszol vele, pedig meg sem született! :)
2008. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Tök jó dolog, hogy már most játszol vele. Igen, rá tud tekeredni a köldökzsinór, de amíg benn van, nem okoz semmi bajt. Csak a szülés megindulásánál baj, ha rajta van a köldökzsinór, de ezt meg látják a szülés előtti vizsgálatoknál. Szóval nyugodj meg.

Üdv, 36 hetes kismama

2008. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!