Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell e terhesség alatt TB-t...

Kell e terhesség alatt TB-t fizetni, ha nem vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés
Én kikértem a csekkeket, hogy alanyi jogon fizessem, de mindenki lehurrogott hogy terhes nőnek nem kell fizetni mert fizeti az állam. Most akkor mi az igazság, és mit csináljak a csekkekkel?
2008. jún. 16. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kell fizetni, nekem az apehnál kellett "szerződést" kötnöm, hogy én fizetem a tb-t magam után, ezt szülés után kell lemondani. Nem fizetio az állam, jobb, ha utánajársz.
2008. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom most mire gondolsz a tb befizetésnél,de nekem tavaly decemberben a tb-nél azt mondták az eü hozzájárulást 2005től megszüntették,hogy magunk után fizethessük,mondván ,hogy kajunk támogatásokat.Nekem sem volt bejelentett munkaviszonyom 10hetesen kellett munkát találnom..most újra be kellett jelentsenek,lejárt a szerződésem,mert kiderült,hogymunkanélküli után nem adnak gyedet,jan 1 óta.Pedig évek óta dolgoztam ,bejelentve végig..nem számított.Tehát kérdezz rá a tb-nél erre,és ne az apehnál,mert az az adózást csin.csak.A tb ad tgyást és gyedet ,a gyest is az államkincstártól kapjuk...az alanyi jogon jár,de az nagyon kevés.Szval a legtutibb a tb,még mielőtt bármit is fizetgetnél.36hetes kismama
2008. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy nem vagyok bejelentve a munkahelyemre és nem is leszek, 20 hetes vagyok, és kikértem az apehtől a tb csekkeket, mert a TB-nél oda küldtek. Most akkor fizessem e vagy ne?
2008. jún. 16. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, fizesd, nem fizeti az állam. Csak így maradsz biztosított. Ha nem fizeted, akkor a szülést, és a te kórházi ellátásodat ki kell majd fizetned! Ami nem vicc, hiszen a szülés olyan 100 ezer körül van (ezt írták nekem az elszámolási papírra), amit ugye a TB fizet ki, kivéve, ha nem vagy biztosítva.
2008. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen fizesd. Mert különben nem leszel biztosított. AKinek nincs bejelentett munkahelye,akkor jobb ha maga után fizeti a tb-t,mert akkor biztositva van.
2008. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En lefizettem es a vedonom,doktorom nagy csodalkozva rakerdett hogy miert fizettem mert terheseknek nem kell...de nallatok nem tudom mi a helyzet..A vedonod biztos megmondja..
2008. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Terhesség alatt kell fizetni, csak a GYES alatt jár alanyi jogon, ingyenesen a TB elláttás. Én is fizetem.
2008. jún. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos fizetned kell, ha nem vagy bejelentve, és ez 100%! Ha nem fizeted, akkor nem vagy biztosított, terhesség ide vagy oda, és minden uh-ért, vizsgálatért, a szülésért stb. rengeteg pénzt kérnek majd. Tavaly óta nem védi a kismamákat sem az eü törvény. Szóval jobban teszed, ha befizeted azokat 4000-5000 Ft-os csekkeket.

2008. jún. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!