Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lesz baj, ha abbahagyom a...

Nem lesz baj, ha abbahagyom a Merckformint? Tapasztalatok? Ti mikor hagytátok abba?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok. A régi orvosom azt mondta, hogy a 12 hétig mindenképp szedjem, aztán majd megbeszéljük. Mire terhes lettem és elértem a 12. hetet, nyugdíjba ment. :( Az új doki szerint azonnal hagyjam abba átmenet nélkül! Félek, hogy ez így ártana a babámnak...
2013. ápr. 30. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 11 hetes. Az orvosom azt mondta, hogy _semmit_ nem szabad hirtelen abbahagyni. Eleinte felezd az adagot, egy hétig, majd azt is, és legalább két hét a leszoktatás. Én most 2-t eszem, reggel -este, majd egy hétig egy felet reggel egy egészet este, majd a reggeli felet elhagyom majd az esti felet is. 2 hét alatt.
2013. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez sztem. sok mindentől függhet. A barátnőm minden átmenet nélkül leállt vele a 12. hét után, és egészségesek az ikrei.

Én pedig szedtem végig.

Szóval nem mindegy mire kaptad és mennyit. Az új dokid mennyire jártas ebben, az fontos dolog. Elég sokan nem javasolják..., mert félnek ettől, attól...

Szerintem kérj ki még egy két véleményt, de ha megbízol a dokidban, és nem volt nagy gáz ami miatt szedned kellett volna---> nem fogsz ártani a babádnak :)

Áldott babavárást!

2013. ápr. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem volt túl nagy eltérés, ami miatt felírta anno a doki, legalábbis a véreredmény alapján. Csak nagyon túlsúlyos vagyok és igen erősen szőrösödöm.

Nem tudom, mennyire ért az új doki a témához, csak a betegtájékoztatóra hivatkozott, amikor mondta, hogy hagyjam abba.

Direkt rákérdeztem, hogy fokozatosan álljak-e le, de azt mondta, hogy azonnal.

2013. ápr. 30. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy ne egyből hagyjam abba. Napi 3*500 mg-ot szedtem. Először a déli, majd 3 napra rá az esti, majd ismét 3 napra rá a reggeli gyógyszert hagytam el.
2013. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!