Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz előtt betegszabi...

Táppénz előtt betegszabi terhesen?

Figyelt kérdés

Terhesen tudom, hogy egyből a 60%-os táppénz jár, ami nevetséges.

Főnökasszony szerint jár betegszabi is, ami anyagilag jobb. Most akkor ha terhesgondozó ír ki, akkor táppénz, igaz?

És ha házidokim ír ki akármilyen indokkal, és a 15 nap után terhesgondozós papír? Bele tudnak kötni? Vagy nagyon átlátszó?


2013. ápr. 26. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem kiírhat betegszabira bármivel, annyi napra amennyid van még, aztán mehet a tp. mert alapból annak, aki terhessége miatt vált keresőképtelenné nem jár betegszabadság
2013. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mondjuk, ha jó fej, kiír náthával néhány napra, aztán 9 kóddal tp-re. de ez szerintem a dokin múlik,h megteszi-e előző voltam
2013. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a tp papírodon "9" kód szerepel, akkor nem jár betegszabadság.

És igen, az elszámolásnál okozhat galibát, mert az OEP ebben az esetben a rajta szereplő dátumtól tp-t fizet.


Nem jár betegszabi és slussz.

2013. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy ajánlották, hogy ki tudjam használni ezt a betegszabi dolgot, hogy menjek betegszabira valamilyen indokkal, majd néhány nap rendes szabi, hogy legyen "átmenet" és utána simán maradhatok a terhesség miatt táppénzen. Így ki is van használva a betegszabi, ténylegesen dolgozni sem kell, de belekötni sem nagyon tudnak. :) Bár én végül mégsem így csináltam, de már nem is tudom, hogy mi jött közbe.
2013. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves3-as!


Ok, ha 9-es a kódom.

De mi van akkor, ha sima 8-as?

2013. ápr. 26. 22:12
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy nem oep számol, hanem a cégem,mert kifizetőhely.


Ha csak 10 betegszabi, utána tp, az is nagyon átlátszó?

2013. ápr. 26. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha 8-as kóddal vagy kiírva akkor jár a betegszabi is, csak 9-esre jár egyből a táppénz. Amúgy nettóban nem sok a különbség, mert betegszabi ugyan 70%, de adót és járulékokat is vonnak belőle, valamint csak munkanapokra jár, táppénz meg 60%, de abból csak adót vonnak és minden naptári napra jár.
2013. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon átlátszó. Kar kockáztatni.
2013. ápr. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan tp-n vagy, akkor 15 nap a betegszabi, nem mondhatod, hogy csak tízet kérek, köszönöm.

Ha nyolcas kóddal vagy telen állományban, akkor jár a betegszabi, ha kilencessel, akkor nem. Ennyire egyszerű.

2013. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!