Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhesen lehet elipszi...

5 hetes terhesen lehet elipszisezni?

Figyelt kérdés
Szeretnék mozogni, mert eltunulok, és ez megmozgat mindent, de nem tudom, hogy lehet-e?
2008. jún. 15. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a a hasizmokat is mozgatja.

A hlyedben nem csinálnám.

Boldog babavárást!

38 hetes kismami

2008. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz valamit, ami erősít egy kcsit, mert elég törékeny lány vagyok, és a nagy pocot, majd meg kell tartani. Ezért szereték valamit csinálni, ami felkészít egy kicsit.
2008. jún. 15. 14:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elliptikus trénerre gondolsz, ami kb olyan mintha síelnél? Nekem is van olyan gépem, és max 2-es fokozaton szoktam csinálni a terhességem legelejétől. A doki áldását adta rá, amíg nem fáj a hasam, vagy valamim tőle. Arra szoktam figyelni, hogy a vérnyomásom ne menjen fel az egekig, tehát max 15 percet csinálom. Nekem semmi panaszom és a baba is jól van :) 15 hetes kismami
2008. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen arra :) Akkorazt lehet? És még milye cardio gépet lehet haszálni? Taposót? Vagy ilyesmt?
2008. jún. 15. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ellipszises válaszoló vagyok. Én azt gondolom, ha nekem megengedte a doki az ellipszist, akkor lehetne használni a taposógépet is. Végül is az olyan, mintha lépcsőznél. Csak figyelj a vérnyomásodra, és ha megfájdul a hasad, azonnal hagyd abba!!! Ne erőltesd meg magadat, és csak alacsony fokozaton csináld ezeket!! Szerintem a többi kardio-edzést inkább hanyagold, válassz inkább statikus mozgást, ilyen laza tornagyakorlatokat. Vedd meg a Rubint Réka terhes dvd-jét, az nem rossz szerintem.

Az a lényeg, hogy mindig-mindig nagyon óvatosan!!!

Meg nem árt, ha megkérdezed te is az orvosodat!!!

Minden jót!!

2008. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Főleg a terhesség elején a lényeg az, hogy egyrészt ne erőltesd meg magad, hasizomra tilos dolgozni (ez végig érvényes), ne menjen az egekbe a pulzusod és az első trimeszterben ne végezz olyan gyakorlatokat, amik rázkódással járnak (pl. tilos a futógép)

Amin végig dolgozhatsz: hát, karok, popsi (óvatosan persze mindent, és ami a legfontosabb: konzultálj a dokiddal! Ha problémás a terhesség, nem érdemes kockáztatni)

Én most vagyok 12 és fél hetes, és a terhességem elejétől az intenzív sétát "űzöm", kb. napi fél óra. Abszolút kondiban tart, semmi bajunk tőle, és nagyon élvezzük:)

Nagyon szép és fitt babavárást neked!

2008. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kardió edzés felejtős szerintem!Én gyógytornász vagyok és 27 hetes kismama!Nagyon ajánlom a sétát,úszást,ha kocogtál akkor nyugodtan most is lehet szép lassan óvatosan nem megerőltetve,és persze dokival konzultálva mert még fiatal terhes vagy és vigyázni kell!

Valamint a kismamatorna nagyon fontos,akár Rubint Rékás is......A kismama tornába van hasizom gyakorlat is ,de ne olyanra gondolj h kemény hasprések meg ilyenek!Egyszerű átmozgató és mégis fitten tart,felkészít a szülésre!Sok iylen könyv van ill. ha elmész gyógytornászhoz Ő biztos tudni fogja,v akár kismamatorna órára:-)))

Ami a terhesség alatt fontos,a hát,mellizom,vénás torna és a lúdtalp torna,aztán a csípő körüli izmok átmozgatása "edzése"!

Boldog babavárást!

2008. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszkat, holap megyek a dkhoz, megkérezm, és megnézem a dvd-t is. nektek s jó babavárást!!
2008. jún. 15. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!