Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Visszeres kismamik! A kompress...

Visszeres kismamik! A kompressziós harisnyát recept nélkül is meg lehet venni? És mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Már az első terhességem előtt voltak visszértágulataim a bal lábamon és az első terhesség nem rontott a helyzeten, viszont most a másodikkal vagyok 25 hetes és nagyon sokat romlott. Fáslizni elég nehéz nagy pocakkal, ezért gondoltam a gumiharisnyára. De én most nem akarok zsúfolt szakrendelőkbe járni kiíratni.

És hallottam még, hogy Detralex nevű gyógyszert szoktak ajánlani kismamáknak ilyen problémára. azt vajon ki tudja írni nőgyógyász is, vagy csak szakorvos? Használtatok ilyet? Bevállt?


2009. szept. 26. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem is pont ez a problémám, 23 hetes avgyok. Engem a nőgyógyász elutalt a belgyógyra, és ott írták fel a harisnyát. DE tök bénán, mert egyet írtak, csak a jobb lábamra kell, és kiderült hogy ez a fajta csak párban van. tehát most menjek vissza a tömegbe, írassam újra a receptet? Na ne! Egyik ismerősöm ajánlott egy harisnyát, ami nem csak lábra való hanem teljes, még pocakra is fel lehet húzni. Ha jól emlékszem Scudotex a neve, van belőle ami kimondottan kismamáknak való, szerintem azt fogom beszerezni, csak még itt a neten utánaolvasok. Árban is jobb és nem vényköteles. Meg gondoltam a vadgesztenye krémre. Én a detralexet nem szedném míg terhes vagyok.

Majd írd meg mi jött be, én is megírom.

sok sikert!

2009. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is viszeresek a lábaim, attól függetlenül, hogy tavaly szept. minda két lábamat műtötték vele. Januárba terhes lettem, tervezett baba, bár azt mondták kell fél évmire terhes maradok, de elsőre sikerült. március- áprilisban már meg is jelentek az új viszerek. A harisnya nekem nem segít, és kényelmetlen is, arról nem beszélve hogy fél óra mire felküzdöm magamra. A Detralex viszont jó csak ajánlani tudom. Recept nélkül kapható 30 ill. 60 db os kiszerelésben én azt szedem napi kettőt. Egy hónapra 5000 ft de megéri nincs lábzsibbadás se fájdalom.

Nekem egyébként a nőgyógyászom ajánlotta, sőt még szülés utánra is javasolta pár hónapot a szedését.

Remélem tudtam segíteni.

38+2 hetes kismami

2009. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek. Én a műtétet szülés utánra tervezem, mert több babát már nem akarok. Majd rákérdezek a nőgyógyászomnál a gyógyszerre. Valamilyen harisnyát meg mindenképp veszek, csak egyszerűbb, mint a fásli.
2009. szept. 27. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!