Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz esetén az előző évi...

Táppénz esetén az előző évi jövedelmet veszik alapul?

Figyelt kérdés
5 éve dolgozom a munkahelyemen. Eddig 8 órában, január óta viszont csak 4 órában. Ha most táppénzre mennék a terhességem miatt, akkor a tavalyi, azaz 8 órás béremet vennék alapul? Magyarul lehet több lenne a táppénzem, mint most a 4 órás fizetésem? A tavalyi egész éves bruttóm 1,5 millió ft, a jelenlegi 4 órás havim bruttó 63.000 ft. Vagy hogy működik ez? Segítenétek számolni?
2013. ápr. 22. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a tavalyit!
2013. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, a tavalyi napi átlagbért veszik figyelembe! Ahhoz hogy pontosan ki lehessen számolni mennyi lenne a napi táppénzed, tudni kellene, hogy a tavalyi 1,5 millió bruttót hány ledolgozott munkanapra kaptad (szabin, betegszabin töltött napok is számítanak, és a fizetett ünnepnapok is, de táppénzen töltött napok nem). Nagyon durván számolva, ha tavaly egy napot sem voltál táppénzen és évi 261 munkanapot/fizetett ünnepnapot számolunk, akkor kb. 5750 ft volt tavaly az egy napra eső bruttód, ennek a 60%-a lenne most a napi táppénz, vagyis bruttó 3450, és ezt minden naptári napra kapnád, vagyis egy hónapban átlagosan bruttó 103 500 forint lenne, szóval több mint a mostani fizud. De mint mondom, ez csak durva becslés, pontos számoláshoz tudni kellene hány napra kaptad a 1,5 millió bruttót.
2013. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem voltam táppénzen tavaly 1 napot sem, végig dolgoztam... Akkor megérné táppénzre menni? Ebből később származik valami károm? A 10.000-es adójóváírást táppénz esetén is igénybe vehetem én?
2013. ápr. 22. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a 10 ezres családi kedvezményt táppénz esetén is igénybe veheted! Mikorra vagy kiírva? Gondolom TGYÁS-t még mindenképpen idén igényelnéd meg, így azt is a tavalyi jövedelem alapján számolnák, viszont a GYED-et is az igényléshez számított előző évi jövedelemből számítják, szóval ott nem mindegy, hogy idén vagy jövőre lesz az igénylés. Ha jövőre, akkor rosszabbul jársz, de mondjuk akkor sem a táppénz miatt.
2013. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ezt azért ne vedd készpénznek, mert nem tudom, hogy milyen bérezésben dolgozol, másképp néz ki a számolás ha órabérben vagy, ha napi bérben vagy, ha haviban, szóval inkább érdeklődd meg konkrétan az OEP bármelyik kirendeltségénél a tavalyi fizetési papírjaiddal, hogy mennyi lenne a táppénz. De mondjuk ha tavaly 8 órás bért kaptál most meg 4 órásat akkor elvileg valamivel mindenképpen több, mert ugye a 4 órásra a tavalyi bér 50%-át kapod, táppénzre meg 60%-ot kapnál, ráadásul táppénzből csak SZJA-t vonnak.
2013. ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Novemberre vagyok kiírva, úgyhogy sajnos a GYED-et már az ez éviből fogják számolni, ezt sajnos tudtam. Viszont a táppénzről nem tudtam, hogy a tavalyiból számítják. Nem akarok anyagiasnak tűnni, de azért mindenkinek pénz a pénz, és ez esetben akkor nem is kicsi a különbség. Ha megemlítem ezt az orvosomnak, vajon kiír akkor is, ha lekopogom semmilyen problémám nincs egyenlőre?
2013. ápr. 22. 16:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Havi fix bérem van+jutalék. Ezek szerint az OEP-nél kell érdeklődnöm ezügyben? Köszönöm szépen a segítségedet, mindenképpen utánajárok pontosan a dolgoknak, mielőtt lépek.
2013. ápr. 22. 16:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!