Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elkezd szivárogni a magazví...

Ha elkezd szivárogni a magazvíz azt hogyan lehet észrevenni? Mert ma különössen erős folyásom van, olyan fehér és nyúlós. 40 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2008. jún. 13. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a magzatvíz szivárog azt észre fogod venni . Olyan mintha pisilnél , de nem tudod abbahagyni .A magzatvíz nem fehér és nem nyúlós . Ha erős folyásod van akkor szólj a dokinak , hogy agyon rá valamit mert megfertőződik a baba kibujáskor (nem vészes csak kellemetlen , szájpenész, gomba...)
2008. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez éppenséggel lehet a nyákdugó is :o)

Szép szülést! :o)

2008. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A nyákdugó az nem rózsaszines,vagy sárgás?mert ez nekem pont olyan mint a tojásfehérje és úgy nyúlik.Azota betétet kell tennem mert annyirra folyik.tegnap este voltak görcseim egész délután,de azok jóslófájások szerintem.
2008. jún. 13. 22:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél nagyon halvány sárga volt, a másodiknál csak fehér nyúlós cucc. Ezért gondoltam, hogy akár az is lehet. De gondolom elég sűrűn jársz már, kérdezz rá.
2008. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha nyákdugó távozik akkor mannyi napom lehet még?Csak szerdán megyek orvoshoz.Addig ha nem szülök meg indítanni fognak.Folyásom volt eddig is de nem nyúlós,ez olyan mit szeretkezés után.
2008. jún. 13. 22:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 32 hetes vagyok és folyásom eddig nem volt. Néha előfordult, hogy fehér, nyúlos darabok voltak pisilés után, mint most Neked. Orvos azt mondta, hogy nem nyákdugó, mert az véres, rózsaszinű. Orvos szerint ez teljesen normális, tisztul a szervezet. DE, lehet kapni a gyógyszertárban olyan betétet, ami elszineződik, ha folyik a magzatvized. És van erre teszt is. Mindenhol kapható, vegyél holnap, hogy megnyugodj!!
2008. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ma vagyok 41 hetes. Nekem tegnapelőtt éjjel óta van igen híg, vizestej szerű folyásom. A doki megvizsgált, és azt mondta, nem magzatív. Ma éjjel 2X kellett betétet cserélnem mert átázott, nem tudom mi ez, de biztos készül a szervezet és ilyen híg folyást produkál.

A nyákdugó lehet véres, barnás rózsaszines, fehér vagy sárga is. Kinek milyen. Nekem egy magztvízvizsgálat után véreztem, utána volt barnás folyásom, akkor ment el a nyákdugó. Maga a nyák átlátszó volt.

Szerintem nincs különösebb baj, nekem is azt mondta a szülésznő, hogy ha a víz folyik, még ha szivárog is, akkor is nagyobb mennyiség az ennél, ami nekem van. Én még holnap megyek egy vizsgálatra, és kedden indítanak.

A magzatvíz nem fehér, hanem tiszta folyadék, szerintem neked is csaka normál hüvelyfolyásod van, ami szülés előtt hígabbá is válhat.

2008. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülésznő azt mondta, úgy lehet meggyőződni róla, hogy tényleg szivárog-e a magzatvíz, hogy a betét tetejére pappírzsebkendőt vagy konyhai papírtörlőt kell tenni. Ha az rövid idő alatt átázik és tiszta, átlátszó rajta a folyadék, akkor az valószínűleg magzatvíz. Az a lényeg, hogy olyan anyagú papír legyen odatéve, ami beszívja ugyan a nedvességet, de nem zárja magába, mint a betét.Remélem tudtam segíteni! Könnyű szülést és boldog babázást kívánok! 34 hetes kismami
2008. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!