Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mit lehet, és mit...

Terhesen mit lehet, és mit nem enni, inni, tenni stb?

Figyelt kérdés
Ez első terhességem,4 hetes 4 napos vagyok, és fogalmam sincs hogy mit ehetek mit nem és mit csilhatok. Van valami könyv? Vagy tudtok valamit? Miyen vitamint szedjek, és hogy?
2008. jún. 13. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
egyél sok gyümölcsöt, zöldséget a vitaminok miatt, halat, csirkemell, tej, joghurt, saláta. Ne igyál cukros üdítőket meg ne edd tele magad édességgel. Gondolj arra, hogy a mostani táplálkozásodtól függ az aníatejed minősége. Ha vitamindúsan és egészségesen táplálkozol nem kell külön vitamin csak kálcium, folsav , de ha nem akkor tanácsos szedni még terhesvitamint (én gravidát szedek) ezen kívül multivitamint cvitamint kálciumot magne b6ot, vaskomlexet. ami fontos a kálciumot a magnéziummal együtt ne szedd, mert egyik sem szívódik fel akkor rendesen, min 3órának el kell telnie a kettő között.
2008. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azt olvastam itt hogy apró magos gyümit nemszabad enni. igaz ez? akkor se banán se málna se eber? és a ribizli azt én imádom sütibe.
2008. jún. 13. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!Csak szoptatás alatt nem lehet epret enni.

Úgy tudom azért,mert kiütéses lesz a baba.

20 hetes kismama

2008. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó, ezek szerin ua. ehetem amit eddig, max több vitamoindús ételt! köszi
2008. jún. 13. 15:07
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ehetsz nyugodtan bogyós gyümiket is, csak a szoptatás alatt nem szabad őket enni, mert erős allergének, a terhesség alatt eheted őket nyugodtan.

Ajánlok néhány oldalt, ami segíthet, mert egy ideig rengeteg kérdésed lesz:

www.babaszoba.hu

www.netbaby.hu

www.babaszoba.hu

www.anyaleszek.hu

www.szuloklapja.hu

[link]


Persze ott vannak a babás-mamás lapok is, BabaMagazin, BabaPatika, Anyák Lapja, Kismama


Egy könyv, ami nekem az elején sokat segített, mert mindenre találtam benne jó válaszokat:

Az a 9 hónap (kicsit drága, de szerintem megéri, pláne, ha dolgozol és nincs időd állandóan a netet bújni, akkor ebben gyorsan találhatsz válaszokat.


Meg persze itt is kérdezhetsz bátran. Javaslom, hogy szelektálj, mert sok helyen vannak rémtörténetek, amit butaság elolvasni, mert magadtól is ki fogsz találni egy csomó dolgot, ami miatt aggódhatsz.

24 hetes kismama

2008. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. elolvasom őket. Milyen árban van a könyv?
2008. jún. 13. 15:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Boltban 6000 Ft, de meg lehet venni a teszvesz-en vagy az antikaruhaz.hu-n, itt 2-3 e Ft.


[link]

[link]

2008. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ma irt egy fogtechnikus kismama, aki azt irta, hogy a kalciumot magneziummal kell szedni, kulonben nem er semmit. Az elso valaszolo meg pont a forditottjat irta. Akkor most hogy van ez? Ja, banan: nekem a dokim kotelezove tette a banant, mert majdnem minden vitamin, asvanyi anyag megtalalhato benne, amire szukseged van.
2008. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez a kalcium, magnézium kérdés engem is érdekel. Az elevitben mindkettő van. Ja, meg egy csomó ásványvízben is.
2008. jún. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vagy pl. itt is olvashatsz róla:

[link]

2008. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!