Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Corinfart szedett valaki?...

Corinfart szedett valaki? Nekem kiírták, de a gyógyszertárban mondták, hogy nem lehet terhesség alatt. Akkor?

Figyelt kérdés
Nem a nőgyógyász írta ki, hanem a diabetológián.
2013. ápr. 10. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez szívgyógyszer. Háziorvoshoz jársz? Nem értem miért a diabetológián írnak szívgyógyszert. Egyébként ha a dopegyt nagyon nem hat és ugyanúgy felmegy a vérnyomásod akkor igenis be kell szedni a másféle gyógyszert (adott esetben a corinfart) mert minden jobb mint hogy magasvérnyomás szövődményei jelentkezzenek terhesen (lepényleválás koraszülés stb.) De tuti megbeszélném a háziorvosommal.
2013. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem ment magasra de emelkedik a vérnyomásom. 115/70-ról 128/90-re . Ezért kaptam a gyógyszert, hogy ne menjen feljebb.
2013. ápr. 10. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne szedd be, először is a magas vérnyomás 140/90-nél kezdődik, terhesen is. Mérd napi 3-5-ször (nyugalmi állapotban, tehát amikor előtte nem pakolásztál, mászkáltál, stb.), és írd az értékeket. Ha már mérsz 140/90-et is, akkor irány a nőgyógyász, ő ad majd neked gyógyszert (ami először mindig a Dopegyt!). Ilyen vérnyomásra teljesen felesleges gyógyszert adni, sőt terhesnek egyenesen felelőtlenség! Nekem is volt előző babával magas vérnyomásom az utolsó 2-3 hétben, de csak akkor írták ki a gyógyszer (a Dopegytet, és a nőgyógyász írta ki) amikor már egyszer-egyszer mértem 140-et is.
2013. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nekem előző két terhességem végén magas lett a vérnyomásom . Császár lett mindkettő a 37. héten, ezt akarják most elkerülni, gondolom.
2013. ápr. 10. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Én cordaflex-et szedtem a végén, de nekem is csak 140 fölött kellett elkezdenem szedni. Napi 5x mértem.
2013. ápr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Nem 100%, hogy most is felmegy. Nekem ugyan még csak 1 terhességem volt ezelőtt, de akkor ilyenkor (36 hét 5 napos vagyok ma) már bőven 130-135 közt mértem (38 hét után értem el a 140-et), most meg 110/70, 120/80-akat mérek. Ugyan ez is több mint az elején mért 90/60-ak, de talán megúszom.

Mindenképpen a nőgyógyásszal konzultálj gyógyszer-ügyben. amúgy nekem a Dopegyt előzőnél teljesen rendbe tette a vérnyomásomat, szinte 1 nap alatt visszaállt a 140-150-es értékekről a normál 110-120-as tartományba.

2013. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 vagyok óóó hát ez nem is magas:( Én akkor kaptam amikor 8-10 dopegyt mellett is voltak 160 as 170 es! vérnyomásaim...
2013. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Felhívtam a nőgyógyászom, azt mondta, nincs ellene, hogy szedjem, mert úgyis kellene, igaz ők később szokták elkezdeni. A 10 mg-ot nem engedte, csak az 5 mg-ot, azt mondta elég annyi. Reggel bevettem, azóta 117/70 a vérnyomásom:) Remélem így is marad:)
2013. ápr. 11. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!